Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azok a lányok, akik prostitúci...

Azok a lányok, akik prostitúcióval keresték meg a házukat, kocsijukat, hogyan számolnak el vele az APEHnál?

Figyelt kérdés

Rengeteg lány dolgozik lakáson prostituáltként. Egy nagyon szép fiatal csaj 1-2 év alatt (ha nem herdálja el) össze tud hozni egy szép házat berendezve, meg kocsit.


Igen ám, csak ha el kell számolnia az APEH-nál akkor mi történik?

Mert hát ugye, meg kell mondani, hogy miből vette. Akkor mi van? Mert ez után nem adózott. De ez nem is adó köteles, ha lakáson dolgozott. Akkor nem kap érte büntetést?


2011. aug. 21. 14:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan prosti, de adott helyzetben én biztosan azt mondanám, hogy a szüleim gyűjtögettek nekem a születésemtől fogva és azt adták oda, abból vettem. És hogy miért nincs semmilyen számlán ennek nyoma? Hát mert a szüleim régimódiak és a tálalószekrény fiókjában gyűjtötték a pénzt. Huszonéves lánynál simán hihető.
2011. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Simán hülyeség, mert az infláció magasabb, mint amennyit félre tudsz rakni. Ezzel egy adóellenőr is tisztában van, hidd el...
2011. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

22:10-esnek üzenem. Amit leírtál, nem éppen sima ügy. Anyukád sem adogathat csak úgy büntelenül pénzmagot Neked mondván, hogy a temetésére gyűjtögetett pénzt inkább a lányának adta. Az adóhivatal egyből sorolja az ilyen esetekre vonatkozó passzusokat, hogy éppen milyen adókat, vagy illetéket (ajándékozási) kellett volna fizetni valakinek utána, adott évben.

Nem véletlenül vannak itt olyan kérdések is fiataloktól, hogy szüleim utalnak nekem rendszeresen 10-20 ezer forintot a bankszámlámra. Nincs ezzel kapcsolatban valamilyen fizetnivalóm az államnak?

Ébresztő!

2011. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Ezeknek a csajoknak a nagy része külföldön dolgozik. Ott teljes mértékben legális. Fizetik a TBjüket, nyugdíjuk is lesz majd. Tehát az APEH nem tehet ellenük semmit. Magyarországon sajnos tényleg illegálba nyomják. Ha egyszer megkeresi az NAV, akkor elég komoly összeget fognak rajta követelni.
2011. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Magánszemélyeket nem ellenőrizgetnek csak úgy,hogy miből tudott lakást venni.
2011. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

Nagyon remélem,hogy kevesebben vannak az országban akik úgy gondolkodnak mint te,mert ha nem,akkor megyek és költözök ki külföldre.

2011. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen jogos a vagyonvizsgálat egy olyan személynél akinek nincs jövedelme ugyanakkor vagyonnal rendelkezik. mégis honnan?
2011. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Például nyerte a lottón:)
2011. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ha nyerte a lottón akkor jó, mert a szerencsejáték zrt. már adózott a nyeremény után, de akkor a rendszerükben ez nyilván is van tartva. komolyan ennyire nem értitek a lényeget?
2011. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én láttam vagyonosodási vizsgálatot egyik ismerősömnél. Vagy 40 oldal kérdés volt rajta, minden szempontból. Havi szinten kérték felsorolni a rezsit, fizetést, családi pótlékot, kapott ajándékokat, kocsi mikortól van, milyen idős, miből fizette ki, örökségek, gyerekek eltartása miből van, óvódának, iskolának mennyit kell havonta fizetni. "Feltérképezték" a házát, vállalkozásába teljes körű reviziót rendeltek el. Feleséget is "bevonták" a dologba. Hányszor mentek, mikor és mennyiért nyaralni. Dunnába gyűjtögetett pénzük mennyi, mit miből vettek. Adott-e kölcsön valakinek, mikor, mennyit. Stb. És amit csak lehetett, papírral bizonygatni kellett.

Aztán megvizsgálták, hogy a bevételeiből lehetséges-e, hogy fenntartsa az életszínvonalát. 100 évre visszamentek kutakodni.

Volt ám sz@ros gatya egy pár hétig!

2011. aug. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!