Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felszámolási eljárás alatt mi...

Felszámolási eljárás alatt mi jár a passzív dolgozóknak?

Figyelt kérdés

Felszámolási eljárás indult a cég ellen, ahol dolgoztam, jelenleg gyeden vagyok (még egy évig).

Azt mondták, majd jelentkezik nálam a felszámoló, és írjak alá majd egy közös megegyezéssel történő felmondólevelet, így a bérgaranciából megkapom a bent maradt szabadságokat.

Ha megvárom, amíg kimondják a cég végét, akkor nem biztos, hogy megkapom ezt a pénzt.

A kérdésem viszont inkább a gyeddel lenne kapcsolatos.

Szeretnék még egy babát, úgy, hogy még ebbe a jelenlegi gyedbe beleszülessen. Milyen ellátást fogok kapni, ha még él a cég, amikor megszületik, és milyet, ha közben megszűnik a cég, amíg terhes vagyok?

1.tgyás, majd gyed

2.tgyás, majd gyes

3.csak gyes.

Tudna valaki segíteni nekem?

2003 óta dolgoztam a cégnél. Köszönöm szépen.


2011. aug. 16. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha nem írom alá a közös megegyezéses felmondást, akkor mi fog történni? Egyszerűen megszűnik a munkaviszonyom a cég végével?
2011. aug. 16. 13:54
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
jól gondold meg, milyen közös megegyezést írsz alá ...konzultálj ügyvéddel! ha más nem, legalább a jogiforum.hu-n
2011. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy fogsz kapni tgyást és gyedet, attól függetlenül hogy a céged megszűnik.

Az ellátásaid alapja az előzőleg kiszámított thgy, illetve gyed lesz.

2011. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A felszámolással kapcsolatban tudok segíteni.


A felszámolás általában egy lassú, legfeljebb 2 évig tartó folyamat. A felmondási tilalom alatt álló (ide tartozol) dolgozók munkaviszonya a felszámolás jogerős befejeztével automatikusan megszűnik. Azért, hogy a korábban rendes felmondással távozó munkavállalókhoz képest ne szenvedjenek ők sem sérelmet, ezért megilleti őket a végkielégítés is, ha ennek feltételei egyébként is fennállnának, valamint a bent marad szabadságra járó bér is. Tehát ilyen esetben nincs felmondás.

Valószínű, hogy azért erőltetik a közös megegyezést, hogy ne kelljen adott esetben végkielégítést fizetni.

A bérgarancia alapból ki kell, hogy fizessék a fent említett juttatásokat, hiszen a felszámoló kötelessége "figyelni", ki-mikor-mire jogosult, és még a határideje lejárta előtt lehívni azt a bérgarancia alapból. Egyébként ennek az alapnak is van egy bizonyos korlátja. Nem lehet ész nélkül igénybe venni. Van dolgozónkénti maximum összeg, ami lehívható, éppen ezért szokták a dolgozókat minél előbb elküldeni, nehogy díjazás nélkül maradjanak. Pontosan nem tudom a korlátot, de mintha a dolgozó 6 havi átlagkeresetének megfelelő összeg adható maximálisan belőle.

A GYED-es kérdésedre nem válaszolnék, mert nem olyan régen változott, és még nem vagyok teljesen képben.

2011. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Belinkelek egy hivatkozást, ott keresd meg az ellátási formákat és nagyon érthetően le van írva, hogy mikor vagy jogosult thgy-ra, gyed-re.


Ha a jogutód nélküli megszűnést követő 42 napon belül szülsz, akkor még jogosult vagy thgy-ra, és ha már thgy-ra jogosult lettél, akkor automatikusan jár majd a gyed.

Olvasd végig, aztán kalkulálj...

[link]

2011. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért vedd figyelembe, hogy ha aláírod a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést, akkor nem biztos, hogy jogosult leszel a fenti ellátásokra! Lehet, hogy inkább megérné ilyen felállással bevárni a cég végét.
2011. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2011. aug. 17. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!