Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vállalatoknak nem érné meg...

A vállalatoknak nem érné meg ha kevesebbet jelentenének be és a többit kp-ban kifizetnék a dolgozóknak?

Figyelt kérdés
Nem a minimálbérre gondolok, hanem pl valaki keres bruttó 180.000-et, akkor pl. a vállalat jelentse be bruttó 120.000-ért és a többit kp-ban. Vagy így meg a munkavállaló fog rosszabul járni?
2009. nov. 11. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkavállalónak a munkanélküli ellátást, a TB-t és a későbbi nyugdíjat a korábbi munkabérei alapján számítják ki. Pl. ott a magánnyugdíjpénztár, ahova a bruttó fizetésének a 8%-a megy, 120ezer bruttóból ez 9600Ft havonta, 180ezer bruttóból 14400Ft, tegyük fel, hogy szerencsés esetben mondjuk le tud valaki dolgozni 20 évet egy helyen, az azt jelenti, hogy 120ezer bruttóból 9600x12x20= 2.304.000Ft, 180ezer bruttóból pedig 14400x12x20= 3.456.000Ft nyugdíjjáruléka gyűlik össze a magánnyugdíjpénztárban, ha nem számolom a lehetséges buktatókat és a kamatokat. Ami nincs bejelentve, abból nem utalnak a nyugdíjpénztárba, a TB-re és a munkanélküli járadékba, tehát amennyivel kevesebb bejelentett bért kap valaki, annyival kevesebbet kap fizetett betegszabadság, vagy munkanélküliség esetén, ezt nem kárpótolja az, amit zsebbe kap.
2009. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, az a baj, hogy Magyarországon nem valósult meg még mindig a KÖZTEHERVISELÉS. Azért, mert az emberek így gondolkodnak, hogy minél többet levenni az asztalról, akkor is, ha semmit nem tesz le rá.


Próbálj meg kicsit komplexebben gondolkodni. Az iskolák, kórházak, a mentő, a tűzoltó, közvilágítás, az utak, stb. stb. mint attól működik, hogy VALAKI pénzt tesz az államkasszába. Azért működik minden szarul, mert egyrészt kedves politikus barátaink kilopnak szinte mindent a kasszából, másrészt meg az emberek nagyobbik fele úgy gondolja, hogy ő csak kivenni akar belőle és b*szik betenni a közösbe. Na emiatt van, hogy szarul működik minden, el kell venni a kismamáktól a gyest, gyedet, a nyugdíjastól a kis nyugdíját, a közszolgától és a többi hivatalos bérből élő embertől a bére nagyrészét, stb. Mert őket könnyen, sokkal könnyebben, mint minimálbéren tengődő "szegény" mercis, bmv-s vállakozót, iparost és társaikat. A segélyekhez meg persze nem nyúlunk, mert akkor jön a visitozás.


Azért kerül irreális magas teher (60-70%) a társadalom egyik felére, mert a másik fele nem vállal semmit. Ha mindenki vállalna 20%-ot akkor nem az lenne, hogy egyik a kukából eszik, a másik meg nem tudja, hogy futtassa be arannyal még a f*szát is, hanem mindenki, ha nem is luxusban, de létbiztosnágban élhetne. Csak aki most luxusban él, az nem hajlandó egy kicsit sem alább adni azért, hogy a másik de dögölön éhen.


Az általad felvetett ötlettel is pont ez a baj, hogy oda vezet, ami most van.

2009. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én csak azért kérdezem mert szerintem az nem reális, hogy valaki keres pl bruttó 300.000-de annak kb csak a felét kapja kézhez.Ismerek olyat akik 80.000-al van bejelentve, a munkáltató fizet mindent amit kell és ugyan úgy jár neki a szabadság, de mellette még kp is fizet.Ugyan annyit dolgozik mint én,de ő többet keres.


Az állammal csak az a bajom, hogy miért a politikusok(akiknek van pénzük és nem is dolgoznak annyit)kapják a rengeteg kedvezményeket, miért nem az átlag ember.

Nekem az össz bruttóm be van jelentve és fizetek mindenfélét.De ha már csak az adóelőlegem egy 10.000-el kevesebb lenne,már jobban érezném magam.Mert szerintem nem kapok annyit az államtól,mint amennyit fizetek.

2009. nov. 11. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Én bruttó 70ezerre vagyok bejelentve, kb. 58ezret kapok kézhez, zsebbe semmit, nem a tisztességes emberekkel van a baj, hanem akik nem fizetnek, akik feketén dolgoztatnak, meg akik feketén dolgoznak úgy, hogy ezt tudják is, és nem azért, mert hazudik nekik a munkáltató, akik sikkasztanak, akik lopnak és csalnak lelkiismeret-furdalás nélkül, akik átverik a kispénzű vásárlókat, ügyfeleket (anyukám egyszer 100ezret be akart fizetni a számlájára OTP-ben, és az ügyintéző csak 20ezret írt jóvá, ha nem azonnal megyünk vissza, 80ezerrel megkárosítja az amúgy is keveset kereső anyukámat, aki épp kis plusz pénzhez jutott, és azt le akarta kötni), és többtízezreket vagy többszázezreket húznak le a rászorulókról (Zepter élen jár).
2009. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! (Második vagyok). Pont azért kell neked is olyan sokat befizetni, mert az emberek egy része nem száll be semmivel a közösbe. De mivel a verklinek menni kell, a hiányzó részt azokon vasalják be, akit elérnek. Az ötleted pont ezt a folyamatot gerjeszti.
2009. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!