Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudok névtelen APEH...

Hol tudok névtelen APEH bejelentést tenni?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy helyen, persze no bejelentés és nem fizetett ki a megbeszélt összeggel semmiképpen. Napi sok órás munkáért (16 óra) és elégtételt szeretnék.
2011. júl. 9. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Apeh nem nagyon foglalkozik a névtelen bejelentésekkel, mert sok a névvel és címmel ellátott bejelentés. Azt tudnod kell, hogy az Apeh soha nem adja ki a bejelentő nevét, elérhetőségét!!!! Tehát nyugodtan megteheted névvel is. (3 éve így jelentettem be nekik én is az öcsém munkaadóját, aki nem fizette ki a bérüket az utolsó 3 hónapban).


Ja, és a Munkaügyi Felügyeletnél is bejelentheted őket, ott hatásosabb lesz, mint az Apehnél.

2011. júl. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem tudod dokumentumokkal bizonyítani semmi esélyed. Ráadásul tudtad hogy bejelentés nélkül végzed a munkát, ami újfent nem előnyös. Te fogod megjárni, szerintem próbáld vele személyesen megoldani. A névtelen feljelentés meg legalább olyan pitiáner dolog, mint kitolni a munkással. Attól még nem fogsz pénzt látni.
2011. júl. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok, ja, hogy nem voltál bejelentve? De akkor miért hagytad magad így csicskáztatni annyi ideig?


Máskor addig ne állj soha sehol munkába, ahol nem kapod meg legalább az első munkanapodon reggel a szerződésedet.

2011. júl. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Az a gond ezzel hogy általában mindkét fél belemegy ebbe a nem kell bejelenteni kapcsolatba, mert így ugye mindketten jobban járnak. A munkáltató nem fizet a dolgozó után, a dolgozó meg valamivel többet kap(na) így. Tulajdonképpen ezzel csapják be a szegény munkavállalót, akinek eszébe sem jut hogy ő is csalóvá válik így, ráadásul se tb, se nyugdíj hosszú távon.
2011. júl. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!