Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kell fizetnem magam után?

Mennyit kell fizetnem magam után?

Figyelt kérdés

Kozmetikus tanuló leszek szeptembertől. Gyakorlati helyet alig találok. De most van 2.

1. 600000Ft-ot kér el. Szeptemberben 300000-et, és részletekben a másik 300000-et egy éva alatt. Ő fizetne minden járulákot utánam. A gond csak az, hogy szegény család vagyunk. Nem tudunk összekaparni 300ezret szeptemberig.

2. A másik kozmetikában viszont nem kellene fizetnem semmit, de ő sem fizetne semmit utánam. Mennyit kellene fizetnem magamra? (tb, nyugdíj járulék... stb)


És ha magam után fizetek, azt hogyan kell? Kinek, és miként! Abszolút nem értek ehhez!

Köszi a válaszokat!


2011. jún. 16. 13:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek nekem! Tényleg fontos lenne!
2011. jún. 16. 15:11
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Egészségbiztosítási járulékot kell fizetned magad után, ha nincs papíron semmilyen kereseted, ez 5100 Ft havonta. Be kell menni az APEH ügyfélszolgálatára, és szólni nekik, hogy magad után akarod fizetni. Kitöltetnek veled egy papírt, és kapsz egy adag sárga csekket, amivel majd havonta be tudod fizetni.
2011. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ip.tan. ösztöndíj után a gyakorlati oktatást felvállaló vállalkozó fizet járulékot az apeh felé, és a nettó összeget az ip.tan. megkapja. Ha a vállalkozó (2. eset) azt mondja, hogy ő nem hajlandó azt kifizetni, attól még az iskola felé vállalni fogja a gyakorlati képzésedet.


Amit az előző válaszoló írt, az abban az esetben lenne, ha valóban sem iskolába nem járnál, sem más munkahelyed sem lenne. Az 5100 Ft-ot most felejtsd el.


Hogy mennyi az ip.tan ösztöndíj kötelező összege, azt bocs, de most megmondani nem tudom, nem túl nagy összeg, pár ezer Ft/hó, de ez akkor is disznóság!!!!

Van még időd szeptemberig, ne hamarkodd el:

- az első variációt mindenképp felejtsd el

- a másodikat csak abban az esetben fogadd el, ha semmi más lehetőséget nem találtál.


Visszanézek még ide, ha más nem tudja az ip.tan. ösztöndíj összegét, akkor majd kutakodok a net-en, és ha ma nem is, holnapra ideírom neked.

2011. jún. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, lenne. Csak az a baj, hogy június 28.-ig meg kell lennie a fogadó-nyilatkozatnak, amit be kell vinnem a beiratkozáshoz. De köszi, hogy körbe nézel. :)
2011. jún. 16. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

A szakképzésről szóló törvény (Googl-ból le tudod hívni) szerint a tanulószerződéssel foglalkoztatott ip.tan. ösztöndíjának összege a mindenkori minimálbérnek legkevesebb 20 %-a.

2011-ben a minimálbér 78000.- Ft, ennek 20 %-a 15.600.- Ft. Adóterhet nem viselő járadóság, tehát személyi jövedelemadót nem kell belőle vonni.


Az ip.tanulót terhelő (levonandó) nyugdíj-járuléék 17,5 % = 2.643.- Ft, a munkáltatót terhelő járulék 27 % = 4.212.- Ft, összesen (2.643.- + 4,212.-) 6.855.- Ft/hó.


Ez az összeg természetesen 2012. január 1-től emelkedni fog, mivel a kötelező minimálbér (78.000.- Ft) összegét a kormány emelni fogja.


Most térjünk vissza az általad feltett kérdésre:

1. esetben amit a vállalkozó kér, az a disznóság, abba én sem mennék bele

2. esetben azt írod: "nem kellene fizetnem semmit, de ő sem fizetne semmit". Ha ezt szó szerint vesszük, akkor ő ezzel azt mondja, hogy a tanulószerződést sem köti meg veled, és az iskolával, csak "feketén" tanít? Akkor viszont hogyan igazolod az iskola felé, hogy részt vettél gyakorlati oktatásban?


Ha az iskola azt mondja, hogy gyakorlati oktatás nélkül is mehetsz vizsgázni, akkor nincs gond, és az általam kiszámolt 6.855.- Ft-ot sem kell fizetned havonta senkinek.

Ha megköti az iskolával a tanuló-szerződést, bejelenti a kamarának is és az apeh-nak is, akkor lehet csak szó arról, hogy te oda-adod neki havonta a 6.588.- Ft-ot, és ettől kezdve megy a dolog símán.


Mindenképpen tisztázni kell vele, hogy ő hogyan, milyen szerződéssel vállal téged gyakorlati oktatásra. Mint ahogyan írod is, hogy a hónap végéig ezt be kell vinned. Tehát a vállalkozóval beszéljétek ezt meg, a szerződést (ha jól tudom a szüleidnek is) alá kell írni, és bevinni az iskolába.

2011. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ő úgy gondolja, hogy én fizetem neki, és ő befizeti. :) Mert megkötjük a tanulószerződést, szóval biztosan. Hát párommal fogok élni szeptembertől. Az a 7ezer forint is hiányozni fog a kasszából, sőt... :S Nah mind1. Nagyon kedves vagy, hogy így után néztél. Köszönöm!
2011. jún. 16. 20:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

(ez még mindig barátságosabb, mint 600 ezer)

2011. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

:) Hát igen!

Most indulok a 2. helyre megbeszélésre. Kíváncsi leszek! :) Majd megírom mi volt!

2011. jún. 17. 07:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Oké! várom a jelentkezésedet!
2011. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát az a 600 ezres egyszerűen felháborító! Hogy egyesek mit képzelnek? Ilyenekbe nehogy belemenj! Átvernek, élősködnek...
2011. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!