Építményadó?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 09:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Helló szállj már le ide a földre mellém egy kicsit onnan a felhők közül és halgass meg engem!Én vagyok egy vállalkozó egy telephellyel.Történetesen a telephelyem a családi házamnál van.A válságnak köszönhetően egyre kevesebb munkánk van, meg is váltam 2 dolgozómtől emiatt a múlt évben.Erre most a helyi önkormányzat kivetett rám 5 évre visszamenőleg félmilla építményadót.Tudom, hogy hihetetlen sokak számára, de NEM BÍROM BEFIZETNI!!!Hogy miért nem?Mellesleg azért mert még 2 fejlesztési, gépberuházási hitelemet kell kinyögnöm, amibe azért mentem bele, hogy többet, szebben jobban tudjak dolgozni.Hát ez jelen pillanatban ellehetetlenül, mert nincs annyi munkám.Ja nem említettem hogy van 3 gyerekem.Ők is itt laknak velem, meg az éppen gyesen lévő feleségem is.Nos ha fizetni nem tudok, ráterhelik a házra.Eladni nem tudom, mert itt is lakom.Az már csak hab a tortán, hogy ha visszaadom a telepengedélyemet(mondván nem bírom a terheket)soha többé a büdös életben újra ugyanitt nem kapom meg az engedélyt, mert mostanra már minden ilyen jellegű tevékenységet végző vállalkozást kikényszerítenek az ipari parkba.Szerinted?Ha most ezt a félmillát nem bírom befizetni, honnan lesz valaha úgy 100 millióm, hogy ipari parkban megvalósítsam ugyanezt a telephelyet?????Nos?Oszlik már a köd a szemed elől???
2011. jún. 9. 10:15
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Fogadd őszinte együttérzésem!


De visszatérve a kiindulóponthoz


Mi ebben az újdonság?


Ez a rendszer így működik…


Ilyen hatásfokkal…


Ilyen ellentmondásokkal…


Zéró logikával…


Alkotmánybírósági beadványokkal pedig semmire sem fogsz menni. Max a helyi önkormányzattal, ill. a helyi potentátokkal (polgármester, képviselőtestület) érdemes egyezkedni.


Ah ez nem megy, akkor már csak az alábbi marad


Jó könyvelő + csatlakozva ez előttem szólóhoz – költözés


Ennél jobbat senki sem fog mondani


PS: az adókerülő konkurenciát pedig nem nagyon erőltetném, olcsó gumicsont ez, a többségnek megvan a maga keresztje, a fennmaradó kisebbségnek pedig jó kapcsolatai vannak (ergo adót sem kell kerülnie, jól el van a jelenlegi rendszerben).

2011. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm együttérző szavaid, ez hatalmas segítség volt számomra!Valóban, hogy ez eddig eszembe sem jutott, hogy üres zsebből 3 faluval odébb vegyek, vagy béreljek egy ugyanekkora műhelyt, ja mert eladni sem tudom, mivel nagyszülői haszonélvezet van rajta.Az meg tök ésszerű, hogy naponta 3 faluval odébb járjak be melózni, meg őriztessem éjszakánként a gépeimet.Nagyon életszerű....
2011. jún. 9. 10:40
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

Milyen választ vársz?


ez egy önkormányzati ügy...

2011. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
21%

vonulj illegalitásba


csatlakozz az adókerülő galádokhoz:)

2011. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ha van telephelyed, akkor leköltségeled az ott keletkező rezsit. ha ez a lakóhelyed is egyben, fogadjunk, h a saját fogyasztásodat is a céged fizeti...


na, ezt nem teheti meg az az asztalos akinek nincs telephelye.


az adóra meg kell kérni könnyítést, részletfizetést, stb.


vagy jelents csődöt.

2011. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyi esélyem van?Az Önkormányzat sem hülye, hogy a fejős tehenet csak úgy hagyja elmenni...Úgysem hagynának békén ha feketéznék.Ráadásul meggyűlne a bajom egy csomó megrendelővel is aki venné a bátorságot és azért nem fizetne, mert én feketézek.Azt hiszem én egy kicsit ennél többet tettem le az asztalra, minthogy most illegalitásba vonuljak.Amúgy meg ez a nagy rendrakás?Még inkább a fekete és szürke gazdaságba taszítják az embereket???
2011. jún. 9. 10:52
 18/18 A kérdező kommentje:

10.51-es.A hatalmas áramfelvétel miatt 2006-ban teljesen új áramot kellet bevezetni csak a műhelyhez. 426.800.-Ft közműfejlesztési hozzájárulást kellet megfizetnem ezért az áramszolgáltatónak(ezt sem veszik figyelembe itt, pedig máshol emiatt kedvezményt adnak az építményadóból, ha ilyen jellegű közműfejlesztést hajtasz végre)

Van egy villanyóra a lakáshoz és egy a műhelyhez még ha akarnám sem tudnám a lakásomat a műhelyre kötni, mert lehetetlen.Vagy szerinted akkor meg kezdjek el hadakozni az áramszolgáltatóval, hogy miért 0-a a fogyasztásom a lakásnál, BIZTOS LOPOM AZ ÁRAMOT? Hihetetlen mi??!

2011. jún. 9. 10:59
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!