Építményadó?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 09:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Nagyon sok alkotmánybírósági határozatot olvastam el az elmúlt hetek alatt.Egyetlen egy indítványt sem találtam azügyben, mely kimondaná, hogy az építményadó azért alkotmányellenes, avagy sem, mert sérti a70§-t olyan megközelítésben, miszerint :Nálunk is, mint mindenhol csak vállalkozókra vetették ki az építményadót, azaz a vállalkozó üzletszerű helységére.Nekem ezzel az a bajom, hogy mi újság a telephellyel nem rendelkező karbantartó asztalosok, villanyszerelők, szobafestők, ácsok, kőművesek gépszerelők stb... adójával?Semmi.Egy boltos, vagy asztalos (telephelyes), vagy bárki, aki gyártó vagy nagyobb árukészletű kereskedelmi tevékenységet folytat, az adózott pénzből megépíti vagy bérli az üzletszerű építményét, megveszi szintén adózott pénzből a gépeit amivel dolgozni tud és a végén még sok sok évig, amíg az önkormányzat kedve tartja adózzon még sokszor építményadót.Ezzel szemben a korábban említett telephellyel nem rendelkező iparosok mentesülnek ilyenfajta adó megfizetése alól.Érdemes lenne ezügyben alkotmánybírósági indítványt beadni?

Ezen az alapon bár szépen máshogy nevezik kettős adóztatásnak vagyunk kitéve, és ez sérti az én munkához való jogomat, ráadásul nem indulhatok egyenlő eséllyel egy telephellyel nem rendelkező iparossal szemben, mert nekem még több adót kell beépítenem az áraimba és persze, hogy a megrendelő az olcsóbbat fogja választani, azét aki nem fizet építményadót...

2011. jún. 9. 09:06
 2/18 anonim ***** válasza:

A telephely után kell adót fizetned, nem a tevékenységed bevétele után.


Az asztalos akinek nincs telephelye, nem gyárt ablakot, ajtót, mert nincs neki hol. Milyen módon konkurál szted azzal, aki meg gyárt?


mert sztem ez két külön szegmense a piacnak.


ez nem a vállalkozókra, hanem a telephelyre kivetett adó.


sztem teljesen egyértelmű.

2011. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%

"Ezzel szemben a korábban említett telephellyel nem rendelkező iparosok mentesülnek ilyenfajta adó megfizetése alól.Érdemes lenne ezügyben alkotmánybírósági indítványt beadni? "


nem érdemes


+ ne keress ebben logikát, vagy "igazságosságot"


nincs

2011. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

"telephellyel nem rendelkező karbantartó asztalosok, villanyszerelők, szobafestők, ácsok, kőművesek gépszerelők "


ez az "utcai harcos" kategória lenne


ku@va nagy buli:)

2011. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

általában - sokadik alvállalkozóként -

ők állnak egy vállalkozói lánc végén


és megkapják a morzsákat

2011. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor nézzük pl. a bútorgyártást.Semmi különbség nincs a telephellyel rendelkező és nem rendelkező asztalos között.Zárójelben jegyzem meg, hogy szinte az összes karbantartó asztalosnak van műhelye, ami természetesen illegális.Mégis ott szerel javít, adót viszont nem fizet utána.
2011. jún. 9. 09:43
 7/18 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy nem vagy benne az építőiparban.Mert a morzsásokkal ugyan azon a szinten van a telephellyel rendelkező asztalos is.
2011. jún. 9. 09:44
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

hű de borzalmas, mi több iszonytató:)


szvsz


egy rakás adót fizet:

• pl. 25% ÁFA

• 20% kamatadó

• Jövedéki adó

• Inflációs adó


Stb. pl. vmilyen jövedelmet azért általában be szokott vallani ezen is van mindenféle adó, ill. kvázi adó járulék…


Aki szürkén, feketén dolgozik, az nem kap kedvezményes hiteleket/támogatásokat


Tehát mindössze elszenvedője az inflációs adó című játéknak


Aki szürkén, feketén dolgozik az állandó fenyegetettségben él, gyakran otthon tart készpénzt, amely hatványozottan ki van téve az inflációs adónak (ami az adók adója, a legkeményebb adó)


Összességében


Ha a nettó (valódi) adóterhelést nézzük (befizetett adó – mínusz juttatások) akkor általában sokkal rosszabb helyzetben van, mint az, aki legalább eljátszza a tisztes adófizető polgárt (ő is egyébként rengeteg adót fizet)

2011. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

A problémát sem értem


Mi több megdöbbentő, hogy vki ebben a rendszerben logikát próbál keresni:)


Olyat nem érdemes keresni ami nincs:)


És beadványokkal sem érdemes foglalkozni


Jobban jársz egy jó könyvelővel

2011. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 komasa ***** válasza:
Önkormányzati rendelet szabályozza az építményadót (kinek kell fizetni, kinek nem, milyen jellegű építmények után, mennyit...). Amennyiben ez neked nagyon magas, kell keresni egy olyan települést, ahol nincs, vagy nagyon alacsony az építményadó, és ott kell kialakítanod a műhelyed. A telephellyel nem rendelkező vállalkozók is fizetnek csak ők iparűzési adót (amennyiben a településen van iparűzési adó). A település adórendelete az irányadó!
2011. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!