Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről származó jövedelmet...

Külföldről származó jövedelmet hogyan "hozzam be" adómentesen? (böv)

Figyelt kérdés

Simán a számlámra nem szeretném utalni, mert van egy összeg ami után már jelentenie kell a banknak az apeh felé.Az esetleg jó megoldás, ha a NETELLER internetes számlámra utalom, igénylek neteller kártyát és itthon simán kiveszem egy ATM-ből?


Nagyon fontos lenne, köszi!


2011. máj. 29. 14:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

ha kint leadóztad, akkor semmi gond, utalhatod nyugodtan.

ha nem,akkor minek hoznád be. használd a kártyát és vásárolj abból

2011. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem adóztam le, de ez esetben jó ötlet amit írtam? Szeretném, ha készpénzben lenne nálam...
2011. máj. 29. 15:11
 3/18 anonim ***** válasza:
nagyon sokat vesztessz, ha ATM-ből veszed ki. Akkor már értelmesebb kint kivenni és a zsebedben behozni.
2011. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Nyiss egy bankszámlát svájcban, és helyezd el ott. De ha bűncselekményből származik a pénz, akkor remélem, hogy rövidúton sittre kerülsz
2011. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

15.20

túl sok akciófilmet nézel. Az nem úgy mûködik Svájcban, hogy csak úgy nyitsz egy bankszámlát. Nem megyek bele, feleslegesen mit magyarázzam, de Svájc nem Magyarország, itt nem lehet az utcáról bepottyanva számlát nyitni, itt élek, bankban dolgozom, tudom mirôl beszélek.


Kérdezô, az apeh így is-úgy is a seggedben van... figyelik a repjegyeladásoktól kezdve szinte mindent. Elôbb-utóbb lebuksz. Költözz el onnan, akkor aztán élhetsz, ahogy akarsz.

2011. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nem bűncselekményből szárm. :)


oké majd egyszer eljön annak is az ideje, hogy elköltözöm, de addig esetleg valami megoldás...?

csak van valami adóelkerülési mód..

2011. máj. 29. 15:36
 7/18 anonim válasza:
15:30, nekem is van bankszámlám svájcban, szakmámat tekintve ügyvéd vagyok, és egyáltalán nem nézek akciófilmeket. Csak szólok. 15:20 voltam.
2011. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, megírná valaki, hogy mi kell egy Svájci számlához? Úgy hallottam, hogy igazolni kell a pénz eredetét, leellenőrzik az adataidat és pár nap múlva megnyitják a számlát. Liechtensteinben mi a helyzet, milyen előnyök/hátrányok vannak Svájchoz képest?? Kösz előre is aki válaszol!
2011. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Már Svájc és Lichtenstein iskiadja az adatokat,tehát tök felesleges ott számlát nyitni.
2011. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy. Svájc akkor adja ki ha bírói végzés van róla, hogy bűncselekményből származik a pénz. (Adócsalás/elkerülés nem számít, mert forrásadót fizetnek Magyarországnak). Liechtensteinről nem tudok nyilatkozni.
2011. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!