Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így mennyit és hogy kell adóznom?

Így mennyit és hogy kell adóznom?

Figyelt kérdés

Egyszer dolgozom 4 órában diákként (88óra/hó),450/óra, havi 40ezer


most kaptam egy 4 órás állást(88óra/hó) havi bruttó 88ezerért


A diákszövetkezet ugye nem von semmit,de adójóváirás van pár ezer.

A másik az von tb-t,nyugdijjárulékot,meg amit kell,ott 66 körül kapok majd kézhez.


Ennyi,vagy van benne valami komplikáció is? Igy nem kellene a diákként kapott jövedelmemből is adózni?

vagy az nem számit?

(eddig diákként dolgoztam csak,pár sor az adóbevallásban és kész,semmit nem vontak,semmit nem fizettem,hisz diákként voltam)


És ráadásul strat kártyát is kiváltottam most az új melóhoz,az mit befolyásol? vagy az csak a cégnek jó?


2011. máj. 4. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden jövedelem adóköteles, a diákszövetkezetes is. Nem azért nem vontak adót, mert diák vagy, hanem azért mert olyan kevés a bruttó, hogy az adójóváírás (ami egy adókedvezmény) 0-ra vitte a személyi jövedelemadót.
2011. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És ami az adózást illeti, minden munkáltató vonja majd, amit kell, emiatt nem kell aggódnod. Viszont arra figyelj, hogy csak az egyik helyen kérd az adójóváírást, mert meglepetések érhetnek a bevalláskor.
2011. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A START-kártya az a munkáltatónak jogosít bizonyos kedvezményeket, ha Téged alkalmaz. Nálad semmit nem befolyásol.
2011. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!