Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezt be kell írnom vhova?

Ezt be kell írnom vhova?

Figyelt kérdés

1-6. sorban megjelenő 27%-os kiegészítés: 142000

az 9sszevont adóalap 27%-os kiegészítése 11-15. sor kihagyásával: 142000


2011. ápr. 26. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza az egész, szerintem azért nem kaptál még rá választ. Nagyjából vagyok én is csak képben.


Amiről a fentieket leírtad, gondolom az Adatlap 2010 nevű nyomtatvány.


A hivatkozott sorokat így ne írd be sehova, ez a következő munkáltatónak lett volna egy tájékoztató adat. Persze ez az összeg (ha helyes) akkor szerepelni fog a bevallásban, csak nem abban a sorban.


Viszont az 1. sor "d" oszlopában lévő összeget írd be a bevallás 1. sorának "a" oszlopába, a "d" oszlopba viszont ennek az összegnek a 127 %-át. Az lesz az adóalap, ami után az adót ki kell számolni. Ez nem feltétlenül egyezik meg az Adatlap 2010-es nyomtatvány 20. sorában lévő összeggel. A bevallás kitöltési útmutatója szerint is a magánszemélynek újra ki kell számolnia ezt az összeget, mivel lehet eltérés, vagy az is lehet, hogy a munkáltató elszámolta magát.


A többit már a kitöltési útmutató szerint kell végig vinni.


Ha az APEH programmal készíted el a bevallást, akkor pedig a gép automatikusan beírja ezeket a felszorzásokat.

2011. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!