Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az apeh-hoz kell hivatalos...

Az apeh-hoz kell hivatalos levelet írnom, hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Tb járulék fizetés miatt kaptam felszólítást, mivel nem fizettem magam után. Levelezősön tanulok, nem tudtam, hogy ezt magamnak kell intéznem, és kijött egy 2éve halmozódott tartozás, csekk. Részletfizetést kell kérnem, vagy hogy esetleg nem e "néznék el" szociális helyzet. Nincs munkám, csak egy szülőm keres, itt van még 3 iskolás tesóm. Kinek címezzem, meg egyátalán hogyan fogjak hozzá a levélhez? Köszönöm, ha kapok választ. 20/l
2010. okt. 18. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Már voltam hasonló helyzetben, ilyenkor nem levelet kell írni, hanem bemenni az APEH helyi ügyfélszolgálatára. Ott elmondod, hogy mi a problémád, mit szeretnél, adnak hozzá űrlapot, és segítenek is kitölteni. Minden ilyesmire kész űrlapok vannak, nem neked kell levelet megfogalmazni.
2010. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam bent, elmondtam mi a gondom, és közölték, hogy levelet kell írni, kérelmet az apeh- nak címezve...
2010. okt. 18. 23:16
 3/5 anonim válasza:
78%

Tisztelt Cím/xy!

A leveled úgy kezdd, hogy rögtön leírod, mit szeretnél, vagy mire akarsz választ kapni, majd jöhetnek indoklaid.

kezdés pl:

Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy...

vagy

Kérem, tájékoztassanak arról, milyen lehetőségeim vannak .... ügyben. és folytatod az indoklással (szoc. helyzet, stb.)

ilyesmire gondoltál?

2010. okt. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég ha az illetékes APEHnak címzed (a honlapjukon megtalálod a postacímet), ők "házon belül" eljuttatják a megfelelő helyre. (amúgy a fizetési könnyítések osztályára kell küldeni)

Tisztelt Címzett!

Alulírott XY azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy a ...adónemen (kimásolod a kapott levélből) felhalmozódott tartozásom méltányosságból szíveskedjenek elengedni. Kérésemet azzal indoklom, hogy .. Itt leírod amit a kérdésben (csak részletesebben), hogy neked nincs munkád, csak egyik szülőd keres, a másik nem tudom mi, van 3 iskolás testvéred (felsorolhatod hova járnak). Családotok egy főre jutó nettó jövedelme ... Ft, vagy havi nettó bevétele ... Ft, amiből hatotoknak kell megélnie. A felhalmozódott tartozás rendezése súlyos anyagi terhet róna családotokra, ezért kéred a járulék és késedelmi kamatainak törlését.

Ők majd küldenek választ, amiben megírják melyik nyomtatványt kell kitöltened.

Ezen kívül menj be a helyi önkormányzathoz, és kérd, hogy szociális alapon fizessék utánnad a járulékot (ezt csak a kérelemtől fizetik, visszamenőlegesen nem)

2010. okt. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!
2010. okt. 25. 00:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!