Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tanulmányt kell írnom Szingapú...

Tanulmányt kell írnom Szingapúrból, Valaki segítene?

Figyelt kérdés
írtam bele az adózásról, az adóparadicsomokról, az offshore cégekről. Valami jó kis címet szeretnék neki adni, ebben szeretném kérni a segítséget. Ilyenre gondoltam, hogy Szingapúr az adóparadicsom? Vagy Szingapúr, az offshore cégek paradicsoma. De ezek túl átlagosak.
2011. márc. 7. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szingapúr, hogy finoman mondjam, k*rvára nem arról híres, hogy mekkora adóparadicsom. Mert nem az a klasszikus értelemben vett adóparadicsom.


A világon ott az egyik legmagasabb az egy főre jutó GDP, a legkisebb a bűnözés, legjobb infrastruktúra, nem szennyezett a levegő, legmagasabb megtakarítási határhajlandóság (0-7+), legmagasabb átlagos iskolai végzettség, stb.


Adóparadicsomok: Seychelles-szigetek, Ciprus, Panama, Dominika, Fülöp-szigetek, Kajmán-szigetek, de nem Szingapúr :)

2011. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, hogy nem adóparadicsom, hanem van adóparadicsom jellege.. de nem ez volt a kérdés


Cím ötleteket várok!

2011. márc. 7. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Szingapúr remek ország


Ők így hívják a saját országukat, így beszélnek róla, ezt most komolyan mondom


(Singapore is a fine country)


vagy szokták még


Szingapúr, a bírság földjének is nevezni, mert nagyon környezettudatosak és aki másként cselekszik az fizet keményen

2011. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!