Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üzemi baleset esetén a munkált...

Üzemi baleset esetén a munkáltató milyen járulékokat fizet utánam?

Figyelt kérdés

Ha lehet hiteles válaszokat adjatok, Értem ez alatt azt, hogy pl: belinkelitek azt ahol én magam is megtudhatom ezt, vagy egyértelmüen számomra is megtudható ez. Vagyis a forrást is megjelőlitek.


Köszönöm


2011. ápr. 12. 19:11
 1/7 anonim válasza:
0%
100% táppénz.
2011. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem 100%, hanem 90% a táppénz már legalább 2 éve.
2011. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
100 % az üzemi balesetnél a táppénz, csak akkor 90 % ha úti balesetről van szó.
2011. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bizony 100%...+ minden juttatásod adniuk kell, ill. kártérítési igényed is lehet, pl ruházat, szemüveg pótlása vagy utazási költséged, ha távolabbra kell járj a lakóhelyedtől kezelésre a balesettel összefüggésben
2011. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A munkáltató!!!!!!! Mit fizet ki utánnam! EZ A KÉRDÉSEM! Nem az, hogy nekem mi jár! Értitek? Milyen járulékot fizet mikor én üzemi balesetből kifolyólag táppénzen vagyok?
2011. ápr. 12. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:

"A munkáltató táppénz-hozzájárulása


A táppénz nem a foglalkoztató, hanem az egészségbiztosítás terhe, ám ehhez is hozzá kell a munkáltatónak járulnia. Ez azt jelenti, hogy a foglalkoztató a biztosított betegsége miatti keresőképtelensége, valamint kórházi ápolása időtartamára folyósított táppénze után táppénz-hozzájárulást köteles fizetni.


Ennek összege a fent említett táppénz harmada.


Nincs hozzájárulás a nem betegség miatti keresőképtelenség idejére kapott táppénz után (pl. baleseti táppénz, gyermekápolási táppénz) és a passzív jogon járó táppénz után."


[link]


És itt a keresőképtelenség első napjától táppénz jár, nem a 15 napos betegszabadság.

2011. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!