Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kértem adójóváírást, valamiért...

Kértem adójóváírást, valamiért mégis vonják a havi 12100Ft-ot, ezt februárban visszakapom?

Figyelt kérdés
Kérdés adott,vissza kapom-e?Ha igen,akkor milyen úton?
2011. márc. 15. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem. A levont adót a jövő évi adóbevallásodnál kapod vissza, ha túlfizetésed van. Azonban van olyan munkahely, aki hajlandó elszámolni. (Vissza nem fizeti, csak arányítottan kevesebbet von le, így kapod vissza.)

Ha adójóváírást kértél, attól még lehet, hogy van fizetendő adód. Mivel nem tudjuk a jövedelmed, így elég nehéz válaszolni, hogy "jogosan" vonnak-e.

2011. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

novemberben még bruttóban volt(tehát októberben dolgozott időm):110758(23896 a levonás)

februárban kaptam(tehát januárban dolgozott időm,és itt több munkanapom is volt!!!):117465(levonások 40619???)


akkor ha jól értelmezlek,akkor vagy visszakapom a pénzt,vagy részletekben levonják,így "úgymond" több lesz a fizetésem.És ha pl elküldenek jövőre a munkahelyemről,de én tőlem csak levonogatják,akkor gondolom egyben visszakapom.igaz?

2011. márc. 16. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!