Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Automatikusan visszakapom az...

Automatikusan visszakapom az adójóváírást év végi adóbevallással?

Figyelt kérdés
2008 február közepéig tgyást kaptam, azóta gyedet kapok, de most vettem észre, hogy a drága munkáltatóm elfelejtette velem aláíratni, hogy 2009re kérek-e adójóváírást. Ezta mostani adóbevallás során automatikusan visszakapom, vagy szólnom kell nekik. Közalkalmazott vagyok, Tákisz bérszámfejt nekünk.
2010. febr. 6. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi sem automatikus a könyvelőknél, jobb ha utánajársz.
2010. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
TÁKISSZAL ne csináltasd a bevallást. én még egy normálisan kiállított igazolást is csak többedszerre tudtam kapni tőlük. Legyél önbevalló, inkább fordulj könyvelőhöz.
2010. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Már tök mindegy,a tavalyit már ő csinálja, mondjuk egyáltalán nem segítettél, nem ez volt a kérdés.

Kérlek a kérdésemre válaszoljatok.

2010. febr. 10. 21:05
 4/6 anonim válasza:
Ha a havi "jövedelmednél" nem vették figyelembe az adójóváírást mert nem kérted akkor szerintem igen a mostani bevallásnál visszaigényelhető kell hogy legyen hiszen te havonta ezzel az összeggel kevesebbet kaptál kézhez.De jó ha résen leszel mert a cégek szeretik magukénak tekinteni a visszajáró pénzt...
2010. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Szeretem az ilyen válaszolókat, akik a kérdésre válaszolnak és értelmesen. Akkor azt hiszem holnap telefonálok párat. Amúgy azóta munkahelyet váltottam, pont jan. 1.-ével.
2010. febr. 11. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed az volt, hogy automatikus-e, hogy visszakapod. A visszajáró szja az adóbevallással kérhető vissza. Azért írtam, hogy ne csináltasd a TÁKISSZAL a bevallást (munkáltatói bevallás) mert nem hiszem, hogy hiba nélkül megcsinálnák, és abban sem vagyok biztos, hogy maguktól beírják a 12 hónap járó adójóváírást. Ezért legyél önbevalló, és készítsd el a bevallást te, vagy egy könyvelő. De ahogy írod, hogy dec. 31-gyel megszünt a jogviszonyod, így már nem is kérhetsz a TÁKISZ-tól munkáltatói bevallást. De nem értem mit értesz automatikus alatt. A bevallást el kell készíteni, és abban kéred vissza a visszajárót. Ha beixeled, hogy a visszajáró adót teljes egészében visszakérek, akkor kiutalják bankszámlára vagy postacímre, amit beírsz.

Előző voltam, aki "nem a kérdésre válaszolt".

2010. febr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!