Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy számolják a felgyűlt...

Hogy számolják a felgyűlt szabikat?

Figyelt kérdés
TGYÁS, GYED idején felgyűlt szabikra gondolok
2011. márc. 7. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mire vonatkozik a kérdés? A szabi alatti jövedelemre, vagy hogy hány nap?

Ha a jövedelemre, akkor a szabi alatt ugyanúgy kapod a fizetésed, mintha dolgoznál.

Ha a napok számára, akkor úgy tudod számolni, hogy pl. 30 napnál 9 nap a tgyásra, és 30 nap a gyed idejére.

Ez összesen 39 nap, ami majdnem 8 hét szabadságot jelent.

2011. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozik, hogy ha visszamegyek dolgozni, hány napot kell majd kivennem.

2 gyerek után, 3.5 év itthon lét után 51 nap igaz lehet?

2011. márc. 7. 15:28
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem függ ez véletlenül a normál szabik életkortól függő számától is (+ a gyerekek utáni pótszabitól, ha nem az apuka veszi igénybe)?


Egyébként engem is érdekelne a válasz. A feleségem 2008 január óta van TGYÁS-on + GYED-en, illetve 2009 novemberétől újra. Idén novemberben jár le a GYED. Eddig 23 nap volt az alapszabija, idén 24.

2011. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Igen, függ az életkortól.


Átlag 20 nappal számolva (nem tudom mennyi volt az alapszabid) 3 évnyi szabadságod halmozódott fel, mert mindkét gyereknél a tgyás idejére, és a gyed első évére jár a szabi, vagyis ez valamivel kevesebb, mint 3 évnyi szabadság.

51 nap kizárt, tekintve, hogy a legkevesebb szabadság is 20 nap, vagyis 3 évre minimum 60 napnak kellett volna összegyűlni.


Másik válaszoló:

Ha a feleséged 2008 januártól van tgyáson, akkor durván 2009 júniusig jár neki a szabadság. Mivel akkor még 23 napja volt, így összesen 34 napja lesz, amit kivehet munkábaállás előtt (ez majdnem 7 hét)

2011. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Függ az életkortól, ezt ki lehet keresni a munka törvénykönyvéből. Szabadság a szülés évében fennmaradó, és a szülési szabadság első teljes évére járó szabadság lesz. Második gyereknél értelemszerűen a szülés évére járó teljes, hiszen nem tudja kivenni, + egy évnyi szabadság. Ugyhogy az 51 nap akár igaz is lehet.... összege pedig átlagkereset híjján a munkaszerződés szerinti bér, de legalább a gari bérminimum kell legyen
2011. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a válaszod nem pontos.


"Szabadság a szülés évében fennmaradó, és a szülési szabadság első teljes évére járó szabadság lesz." Ez nem igaz, ugyanis a fennmaradó szabadság MELLETT, a szülési szabadság idejére (ez nem teljes év, csak 168 nap!) és a gyed első évére jár a szabadság (szintén munka törvénykönyve!)


Ami azt jelenti, hogy egy baba után 562 napra jár szabadság, vagyis valamivel kevesebb (kb. két héttel) mint másfél év!

Ami még bentmaradt szülés előtt, az pluszban jár hozzá!

2011. márc. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Te én konkréte a szabadságról irtam nem a szülési szabadságról, szerintem keveritek a szezont a fazonnal.
2011. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de érdekelne, hogy ha az anya visszamegy szülés után dolgozni, az addig keletkezett szabadságát a munkáltatónak kell fizetnie?


Lehet, hogy (többek között) ezért sem szívesen alkalmazzák a munkáltatók a szülés előtt álló munkavállalókat?

2011. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha az anyuka visszamegy dolgozni, akkor ki kell adni a munkáltatónak a szabadságokat, nem kifizetni.

És ez a szabadság akkor is járt volna, ha dolgozol, ez nem a szülő nő kiváltsága.


82%, a kommentedet nem értem. Azt mondod, te konkréten a szabadságról írtál, de szerintem meg nagyon nem vagy képben, mert ezt írtad: "Szabadság a szülés évében fennmaradó, és a szülési szabadság első teljes évére járó szabadság lesz. "

Ebben az egy mondatban sikerült abszolút butaságot írnod, úgyhogy szerintem nem én keverem a szezont a fazonnal.

Olvasgasd a munka törvénykönyvét, akkor majd megérted.

2011. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ok értem, hogy kiadják, de ki is fizetik.

Fizetett szabadság, vagy nem?

2011. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!