Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Háztartásibelinek, hogy...

Háztartásibelinek, hogy számolják majd ki a nyugdíját?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 23:36
 1/10 anonim ***** válasza:

A mindenkori minimálbér, illetőleg minimálnyugdíj alapján. A minimálnál kevesebbet nem kap. Kivéve, ha egyáltalán nincs éve bedolgozva, mert akkor még lehet, hogy azt se.


Egyébként ahány kormány, annyi nyugdíjtörvény. 10 év múlva nem úgy lesz, mint most, arra mérget vehetsz.

2011. szept. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát ne vegyen mérget, mert akkor semmiféle nyugdíja nem lesz
2011. szept. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki háztartásbeli volt egész életében, nincsenek ledolgozott évei, annak a mostani szabályok szerint sem jár nyugdíj.Pár év múlva meg már senkinek sem lesz,hiába dolgozott 40 évet akár.
2011. szept. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerűen

semmi=semmi

Régen volt lehetőség befizetni a járulékot maga után az embernek és akkor járt nyugdíj, de szerintem évek óta megszűnt ez a lehetőség.

Ha meg valaki nem fizet járulékot, semmi nem jár.

2011. szept. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne,mivel már 14 éve itthon vagyok 4 gyerekkel.
2011. szept. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy háztartásbeli, ha nem kötött a nyugdíjbiztosítási igazgatósággal szolgálati időre, és nyugdíjellátásra külön szerződést, akkor az nem jogosult nyugdíjra.

Még létezik ez a külön szerződés. Nem tudom hány éves, és hogy megéri-e még megkötni a tb-vel ezt.

2011. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még plusszban belinkelek erről egy tájékoztatót is. Az APEH honlapon is van róla, de ott még a régi %-ok szerepelnek, ebben pedig a most hatályosak már.

[link]

2011. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha havi 5100ft-ot befizetsz a NAV-nak,akkor lesz nyugdijad.Elvileg.
2011. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló rosszul tudja. A havi 5.100 Ft-os egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése csak egészségügyi szolgáltatás igénybevételére jogosít és nem nyugellátásra. Ráadásul kötelező annak, aki semmilyen jogon nem biztosított, tehát pont a háztartásbelieknek is, míg a nyugdíjellátásra megállapodás kötése a nyugdíjbiztosítási szervvel nem kötelező, csak megteheti az, aki majd nyugdíjat is szeretne az államtól kapni egyszer.
2011. szept. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Régen szülés után, minden gyerek 3 év munkaidőnek számított. Persze csak ha munkából ment szülni, különbem 1,5 évnek. Úgy tudom, hogy ma már minden esetben 1,5 évet számolnak el gyerekenként. Viszont az egyetemi éveket is számolják. (ha jól tudom)
2011. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!