Tgyás gyed jár ha megszünik a munkaviszonyom?
Tavaly találkoztam hasonló esettel. Ha nem változott a jogszabály akkor a következő a helyzet.
Ha a TGYÁS a munkaviszony ideje alatt indult, akkor jogosult vagy GYED-re is.
A felszámolási eljárásban a védettséged a cég törléséig tart. Nem fognak fenntartani egy bedőlt céget miattad. A legtöbb amit tehetsz az, hogy minél jobb feltételekkel távozol a cégtől amennyiben van ilyen lehetőség.
Rendes felmondással nem mondhatnak fel neked.
Ha ragaszkodsz a jogaidhoz, akkor a munkaviszonyod a cég cégbírósági törlésével szűnik meg, de akkor nem tudom, hogy ki készíti el a leszámolós papírjaidat, és ki fizeti ki a végkielégítésed mivel már nem lesz egyetlen alkalmazott sem.
Nálunk minden kismamával megegyezett a cég. Közös megegyezéssel távoztak és ugyanannyi jutalmat kaptak mint amennyi a végkielégítés összege lett volna. ( Közös megegyezésnél nincs végkielégítés viszont a jutalom miatt nem érte hátrány őket)
Amit az előző írt az addig igaz amíg van pénz a kasszában.
A felszámolás végén ez nem túl jellemző dolog.
Maradhatsz a végéig, de benne van a kockázat.
A prímás szétosztja a jattost este a zenekar tagjai között.
Azt mondja a cimbalmos :
- Hát én nem kapok ? Nekem nem jár ?
- Járni jár, de nem jut.
Nincs ebben semmi kockázat, onnantól kezdve majd átveszi az OEP, mint a vállalkozóknál.
Kockázat abban van, ha elfogadja a közös megegyezést, mert akkor nem lesz biztosítási jogviszonya, és így már valóban nem mehet se tgyásra, se gyedre, hacsak nem talál másik munkáltatót (aki majd nyilván örömmel felveszi a jól látható pocakkal, csak hogy 2 évre állományban kelljen tartania...), vagy meg nem adják neki méltányosságból.
A kérdező már tgyáson van, kedves utolsó.
A jogszabály azt írja elő, hogy amint megszűnik a cég, a tgyás átvált passzív tgyássá. Az elnevezésen kívül annyit takar, hogy onnantól kezdve nem számít biztosítási jogviszonynak (ez pl. egy későbbi gyermekvállalásnál szempont). A gyededet ugyanúgy fogsz kapni, mert mivel a tgyás ideje alatt szűnt meg a munkaviszonyod, így járni fog gyed is. Csak ez is passzív gyed lesz, azaz nincs biztosítási jogviszonyod ez idő alatt.
Egy későbbi gyermekvállalás mellett még azt is befolyásolja, hogy a babázós időszak után ha igényelsz álláskeresési ellátást, akkor (mivel mind a tgyás, mind a gyed passzív volt) kevesebb napig fogod kapni az ellátást.
Ezért én azt tanácsolom, hogy alá ne írd azt a közös megegyezést, mert lehet, hogy most kapsz pénzt, de hogy a babázós korszak utáni életedet nehezíted meg, az tuti.
Rendes felmondással nem tudnak felmondni neked, hiszen a terhesség végett védett vagy. Egyedül a közös megegyezés jöhet számításba, vagy az, ha te mondasz fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!