Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene valaki aki ért...

Segítene valaki aki ért hozzá? Bőv. Lennt.

Figyelt kérdés

2009 dec. 4-én szültem.

2010 május 21-től vagyok gyeden.

Ma megkaptam az OEP-től az adóbevalláshoz szükséges dokumentumot.

Ebben az áll:

összevont adóalapba tartozó jövedelem:599.055ft.

összevont adóalapba tartozó jövedelmek 27%-os kiegészítése:161.745ft.

levont adóelőleg:129.335ft.

adókedvezményt nem vettem igénybe egész évben.

Az lenne a kérdésem,hogy kapok-e vissza adójóváírást? És ha igen kb.mennyit?

Előre is köszönöm ha valaki segít!


2011. jan. 26. 15:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Pontosítok:)

Tehát 2009 dec.4-től 2010 máj.21-ig TGYÁS-on voltam.

2010 máj.21-től pedíg GYEDEN.

Az OEP csak máj.21-től készítette el az adatlapot!

Miért? A TGYÁS nem jövedelem? Erre az időszakra adójóváírás sem jár?

Én azt hittem mivel nem nyilatkoztam a tavalyi évben arról,hogy szeretnék-e adójóváírást igénybe venni vagy sem,ezért most visszakapom azt az összeget hiszen egész évben nem kaptam.

De azt mondták,hogy nem biztos mert alacsony a GYEDEM.

Könyörgöm havi bruttó 82.535.- amiből adóztam 17.819ft-ot havonta!

Mikor minimálbérre voltam bejelentve az még a 80000ft bruttót sem érte el mégis járt az adójóváírás!

Hogy is van ez?

Már teljesen tanácstalan vagyok!

2011. jan. 26. 16:09
 2/4 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, de biztosra mondhatom, hogy kapsz vissza. Jó lenne tudni, hogy mennyi volt a TGYÁS-od. Azt is az OEP-től kaptad vagy azt a cégtől? Amit leírtál az alapján 12 hónapra jár az adójóváírás, ami ha jól tudom 181200, de ebbe nem vagyok biztos most. Ha az év folyamán összesen vontak tőled annyi adót ami valószínű, akkor ennyit igényelhetsz vissza. Remélem tudtam segíteni. Ha megtudod majd írni a TGYÁS adatait többet tudok segíteni.
2011. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Tgyás-hoz az adatlapot nekem akkor küldték, amikor lejárt, tehát év közben. Biztos, hogy június környékén nem kaptad meg?


Hogy mennyi adójóváírás jár vissza 2010-re, ahhoz tudni kéne Tgyás adatait. De ne izgulj biztos, hogy vissza fogod kapni, mert ha csak a gyedet nézem, akkor látszik, hogy nem kérted az adójóváírást, mert levonták a teljes adóelőleget. Abból 120 000 Ft körüli összeg visszajár. 12 hónapra egyébként max.181200 Ft-ot kaphatsz vissza.

2011. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a segítséget nektek.

Felhívtam az OEP-et és kértem a TGYÁS-ról is az adatlapot,azt mondták küldeni fogják külön.

Pontosan nem emlékszem de olyan 35-36000 ft körül volt a TGYÁS-om amit kézhez kaptam havonta.

2011. jan. 27. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!