Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék paypal számlát...

Szeretnék paypal számlát nyitni és onnan pénzt utalni külföldre. Mennyibe kerül a hozzá való kártya? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Szóval nekem most VISA Electron Junior Max kártyám van és azt olvastam master card vagy visa kártya kell! akkor most ez megfelelő erre a célra? ha nem akkor milyen kártyára van szükségem és ez mennyibe kerül? Van-e fenntartási költség stb. :)
2009. jún. 12. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A "VISA Electron Junior Max" is Visa kártya... ;)
2009. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem jó. én is próbáltam de kizárólag dombornyomott kártyákat fogad el. Másrészt én lebeszélnélek róla, igaz hogy egy gördüülékeny megoldás, de azért nem kis költségei vannak + még a biztonságra is külön oda kell figyelned mert hiszen még az igazoló kódot is kérik, azaz csakis úgy jó, ha külön alszámlát nyitsz. Volt már olyan aismerősöm, aki nem tudott mittenni mindaddig amig be nem zárt a számláját, mert havonta emelték le az összeget utána, ő meg nem vette észre de hát sztem ők is úgy gondolták, az idióta magyar nem fog kimenni New Yorkba és ügyvédet fogadni a havi 20 leemelése miatt ...

Szóval vigyázni kell nagyon.

2009. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen ezért kérdeztem hogy akkor milyen kártyát kéne igényelni és mi ez az alszámla? :O mindenképp kéne mert nem csak egyszeri utalásról van szó! mert egy webshopban vásárolnik 1-2 heti szinten és ők csak paypalt fogadnek el.
2009. jún. 12. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Visa vagy Mastercard az amire szükség van, de azok közül is embossed, azaz dombornyomott. (Mert pl. a CIB Cibezz bankszámlához Mastercardot adnak, de az unembossed, azaz nem dombornyomott, az nem jó.)

Az alszámla pedig az, hogy a kártyát nem a folyószámládhoz rendelik, hanem elkülönítenek neki egy külön alszámlát. Ez azért jó, mert a tranzakció előtt te a folyószámládról átvezeted a szükséges összeget, megterheled a kártyát, aztán "lemerült" a számla, ha legközelebb jogtalanul terhelnék, akkor sem tudják a kért összeget leemelni, mert nincs a számlán.


Azt tudni kell, hogy a dombornyomott bankkártya nagyobb biztonságot igényel, mint egy normál bankkártya. A embossed kártyák esetén a pinkód használata szinte kizárólag csak az automatás tranzakciókra vonatkozik (azaz pl. vásárlásnál NEM KÉR kódot a kártya), emellett a kártya offline tranzakcióban FEDEZETLENÜL IS TERHELHETŐ! (A fedezetlenül terhelt offline tranzakciós összeg pedig fedezethiány esetén is kiegyenlítésre kerül, a kártya kényszerhitelbe fut.)


A kártya éves díja kb. 3e Ft-nál kezdődik, határ a csillagos ég :)

2009. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ez most tök érdekes mert kérdeztem egyik ismerősöm aki ebay-ezik és neki sima visa kártyája van és tud utalni paypalon meg kapni is pénzt azon keresztül! ugyhogy ezt mostmár teljesen nem értem!
2009. jún. 12. 23:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!