Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Oda mindenünk? Segítség?

Oda mindenünk? Segítség?

Figyelt kérdés
Édesapám egyéni vállalkozó,aki kb. 8millió Ft-tal tartozik az APEH-nek, amiről édesanyám semmit nem tudott, csak akkor tudta meg, mikor megjöttek a levelek,felszólítások. A házunkat is elvehetik,mert nem tudják kifzetni a számlákat,mivel nincs miből,apa dolgozik,de sose kapja meg a pénzt.(nagyon ritkán fizetik ki-és ez ellen nem tud tenni semmit.)Anyu sem tud mit tenni,mert munkanélküli , már évek óta állást keres,mindhiába:( Én meg most vagyok végzős középsuliban,nemsoká érettségizek.Pedig szívesen mennék dolgozni,csak meg kell várnom amíg legalább egy érettségim lesz.:( addig meg olyan kilátástalan a helyzet. Nem tudom mit tegyek. Félek hogy mindenünket elveszítjük apu miatt,ugyanis ha kicsit ügyesebben kezeli a dolgokat a vállalkozásában és szólt volna erről a bajról időben,akkor lehet nem tartanánk itt. :(:(
2011. jan. 10. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Keressetek egy könyvelőt és segít mérséklési és részletfizetési kérelmet írni az APEHnak.

Ha nincs munkája, szüneteltesse a vállalkozást (tavalytól lehet) és legaálbb arra az időre sem kell járulékokat fizetnie.

2011. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, bizony elég nagy kakiban vagytok.Az apeh nem egy aranyos jótékonysági intézmény, és bizony nem teketóriázik, ha be akarja hajtani, amivel tartoznak neki.Írjatok kérvényeket, részletfizetésit, méltányosságit, ezzel egy kicsit el lehet húzni a dolgot.
2011. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ahoz könyvelő, elég ha ti megírjátok, abból is lejön, hogy nincsen pénzetek ügyvédre, meg könyvelőre, hanem egyszerű emberek vagytok.Az a mondat minden képen szerepeljen benne, hogy " a megélhetésünk, súlyosan veszélyeztetve van."Erre törvény van, hogy ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni.Nekem tavaly sikerült így 500.000-es tartozástól megszabadulni.
2011. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Alaposan meg kell nézni az apeh leveleket, mert ha már végrehajtás alá vette, akkor tényleg be kell adni a fizetési könnyítési kérelmet. Az elbírálás napjáig a végrehajtásra halasztó hatállyal van. Persze kérdés, hogy ekkor összeget hogyan lehetett felhalmozni, de ez más ügy. A részlet-fizetési kérelemre is max. 12 havi törlesztést adnak, elengedés pedig csak igen ritkát. /Kell az államnak a pénz/ Én is azt mondom, hogy ha eddig nem volt könyvelő, most mindenképpen kell.
2011. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a házatokat nem fogják elvenni, legfeljebb letiltanák a pénzt apukád bankszámlájáról.


De ha jól értem, az úgysem fog menni, mert apukád feketén dolgozik, és gondolom az építőiparban, ott szokás ez a nemfizétjük ki a béred dolog.


Az apeh felé a kérelem szerintem is jó ötlet, írjátok le, hogy apukád nem kapta meg a pénzt a fővállalkozótól, meg a többit, amit fent javasolt a válaszoló.

2011. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán elvehetik a házukat is!
2011. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

A házat el kell adni, amíg nincs apeh jelzálog rajta! Az árán pedig venni kell a gyerek nevére egy másikat. Vagy egyszerűen elajándékozni a gyereknek, de tartok tőle, hogy ez csődbüntett lenne. Ügyvédet keressetek fel, ne könyvelőt!


Ha apuka vagyontalan lesz (nem lesz ház, kocsi stb. a nevén), akkor cseszheti az apeh. Persze innentől kezdve apukának nem lehet bejelentett állása, de céget nyugodtan alapíthat, annak lehet legális bevétele, csak apuka ne vegyen fel hivatalosan pénzt belőle... Hivatalosan. Érted, ugye?

2011. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!