Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban segítség?

Adóbevallásban segítség?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám lenne, hogy ma kaptam egy levelet az APEH-től, hogy valami adóbevallásom nincs meg. 2009. december 2.-án kezdtem egy OKJ-s tanfolyamot a munkaügyi hivatalon keresztül és eziő alatt (2009. december - 2010. május) megkaptam a minimálbért is. Ez előtt még soha dolgoztam, ez volt az első pár hónap, hogy fizetésem volt. Most 4 hónapja dolgozom, remélem az már rendbben van. Az áll most kapott levélben, hogy 2010. május 20-ig nem küldtem el az adóbevallásom és 8 napon belül küldjem el, különben akár 200 ezer forintra is megbüntethetnek. Őszintén, mint 4 hónapja dolgozó emberke, fogalmam sincs, hogy mit kell elküldenem és hogy.... valaki tudna segíteni, hogy mit kell csinálnom? Nincs felesleges 200 ezrem.... Köszi!
2010. okt. 25. 20:26
 1/2 A kérdező kommentje:
És valami 0953-as papírt is emlegetnek, de a felszólításon kívül semmit nem kaptam.
2010. okt. 25. 20:30
 2/2 anonim ***** válasza:
2010 elején kellett, hogy kapjál a munkaügyi hivataltól igazolást az adóbevalláshoz a decemberre kifizetett béredről, és adólevonásról. Keresd elő.Ha nem találod, akkor az APEH levelével ballagj be a munkaügyre, és kérj másikat.Aztán ha megvan, akkor irány az APEH, ahol segítenek megcsinálni. A 0953 a nyomtatvány száma, amin be kellett volna adnod az adóbevallást.
2010. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!