Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményben...

Családi adókedvezményben kellene egy kis segítség?

Figyelt kérdés
Most a párom br. 111.000. ft-ot keres egy 2,5 gyerekünk van.A nettója 91.000. ft szokott lenni.Én kapok 12.200 ft családi pótlékot plussz a GYES-t ami 28.500 ft de ugye ebből kb. 2 ezret levonnak.Most kb. 130 ezer ft a bevételünk.Mennyivel lenne több ha még egy babát vállalnánk mindennel együtt?
2011. júl. 19. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A csasládi pótlékotok emelkedne. De csak annyi adókedvezményt tudnátok érvényesíteni,mint amennyit most.,ha a jövedelmetek nem emelkedne.

Csak annyi kedvezményt vehettek igénybe,amennyi jöv.adót fizettek.

2011. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor 12.200 ft helyett 26.600 ft lenne a családi 2 gyermekre.Tényleg csak ennyivel lenne több a bevételünk? :(
2011. júl. 19. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van a férjednek nem elég magas a jövedelme,hogy ki tudjátok használni az adókedvezményt.Plusz egy családitok lenne csak,illetve gyes helyett gyed.
2011. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mostanában kezdtem magamat meggondolni ,hogy lesz még egy babánk talán,de így inkább lemondok róla.
2011. júl. 19. 10:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan szomorú,hogy ezen múlik:(
2011. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg szomorú, hogy ezen múlik...


Azt is figyelembe kell venni, hogy a családi kedvezmény nincs bebetonozva sehova. Most adják, később elvehetik, változtathatnak rajta, stb. Tehát nem szabad ilyen bizonytalansági tényezőkre építeni. Egy gyereket mindig úgy kéne bevállalni, hogy végig kéne gondolni azt, hogy el tudom-e tartani akkor is, ha nagyon-nagyon rossz lenne a helyzetünk, ha nem lennénk jogosultak semmilyen kedvezményekre, ha valaki véletlenül hosszabb időre kiesne a munkából, stb.

Persze, ha jól belegondolok, akkor nem is születne még ennyi gyerek sem...

2011. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem vagyunk rossz helyzetben: saját családi 3 szobával nagy udvarral városban,saját autó, minden évben nyaralunk.Szóval megvan mindenünk.Sajnos mióta a gyedet kapom igencsak megérezzük ezt mert 50 ezerrel kevesebb de elég.Az volt a tervünk,hogy csak 1 gyerekünk lesz.Párom még ezt is gondolja.De elkezdtem gondolkodni,hogy jó lenne mégis csak egy tesó de így nem valószínű mert nem akarok csóróságot inkább akkor várok és visszamegyek dolgozni persze ha lesz addig még munkahelyem.Talán majd 3-4 év múlva szóba jöhetne a tesó.Önző vagyok most mert inkább legyen nagyobb korkülönbség minthogy még 4 évig ennyi pénzből keljen megélni 2 gyerekkel.Én olyan vagyok,hogy mindent megveszek a fiamnak ami megtetszik és nem szeretném,hogy nélkülözzön.Ugye normálisan gondolom???
2011. júl. 19. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen:)

Nálunk valószínűleg nem lesz tesó,bár én nagyon szeretném,de ha mégis,akkor eleve nagy korkülönbséget szerettem volna(5-6)év,így kézenfekvő volt,hogy visszamegyek dolgozni,aztán lesz,ami lesz.Én ugyan még gyedet kapok,abból is a maximumot,de megérezzük a különbséget a fizetésemhez képest(nem dicsekszem,ezért senki ne hurrogjon le kérem).

2011. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!