Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozónál dolgoztam, az...

Vállalkozónál dolgoztam, az adó bevallásomat neki kell még odaadnom?

Figyelt kérdés
Most gyesen vagyok az 5 hónapos kis babámmal de előtte vállalkozónál dolgoztam.Megjött az adó bevallási papírom amit a munkáltatómnak oda adtam és mondta,hogy ezt most már nekem kell megcsináltatnom.Ez tényleg így helyes?
2009. jan. 28. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem magadnak kell megcsinálnod.
2009. jan. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A munkáltató kiadja az ehhez szükséges igazolást a tavalyi jövedelmedről. Neked kell megcsinálni, ha nem tudod és van az ismerősi családi körben könyvelő szivesen fog segíteni, hisz nekik ez nem nagy munka. A kész adóbevallást aláírod, és ajánlott küldeményként postára adod, vagy beviszed a helyi APEH-ba.
2009. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes letölteni abev programot az internetről, és azzal kitölteni, csak be kell írogatni minden jövedelmedet, kedvezményre jogosító dolgot stb. a megfelelő sorba, és mindent kiszámol helyetted. Az apeh honlapján megtalálsz hozzá mindent.
2009. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most már nem kötelezett amunkáltató arra, hogy elkészítse az adóbevallásodat, max ha vállalja és segít, de ezt nem kötelező. Szóval magadnak kell, vagy megkérheted az apeh-et hogy készítse el neked, ezt február 15-ig kell megtenni és minden papírt elküldeni nekik. Ha magad csinálod akkor valóban sokat segít az internetes program, kiszámolja helyetted a dolgokat ha jól töltöd ki és sokat segít a kitöltésben is. A www.apeh.hu oldalról tudod letölteni az ABEV JAVA programot és a 0853-as bevallási adatlapot a letöltések fül alatt a nyomtatványkitöltő programok pontnál. Ha elindítod az ABEV JAVA-t akkor azon belül meg kell nyitni a 0853-as nyomtatványt és kitölteni, a gép meg számolgat. Kitöltési útmutató is van hozzá.
2009. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszön a segítséget!Az internet nem is jutott eszembe!
2009. jan. 30. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!