Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pólók eladása után adózás-céga...

Pólók eladása után adózás-cégalapítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre bocsájtom hogy abszolút laikus vagyok az adózás-cégalapítás témakörében, szóval lehet hogy nagyon alap kérdést teszek fel, előre köszönöm a konstruktív hozzászólásokat.


Szeretnék a leendő weblapomon(kulturális-utazós oldal lesz) néhány fajta pólót árulni, egyik ismerősöm a következőt mondta, nem tudom hogy mindenben igaza van e?.

Tehát:


Szerinte ahhoz hogy pólót áruljak(nagyobb tételben) alapítanom kell egy céget vagy kft-t ami után fizetni kell egy csomó járulékot és tb-t(mondjuk magam után nem hiszem hogy még egyszer kellene), és minden póló után 25%áfát az államnak.


Szerintetek ez így helytálló? Biztos hogy kft-t vagy céget kell alapítanom?


Köszönöm!


2011. jan. 2. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozó is lehetsz, de egy Kft. szerintem is előnyösebb.
2011. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
őő ez engem is érdekelne pontosan póló témában:D Csak én azt nem tudom hogy most minden egyes póló után kell fizetni, vagy egy bizonyos havi eladott összeg felett? Mert nekem ez nem tiszta.
2011. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!