Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Kínából rendelek valamit...

Ha Kínából rendelek valamit azt hogyan vámolják el? Hogyan fizetek rá adót? Hogy megy ez az egész? Köszönöm segítségetek!

Figyelt kérdés
Ha Kínából rendelek valamit azt hogyan vámolják el? Hogyan fizetek rá adót? Hogy megy ez az egész? Köszönöm segítségetek!
2010. dec. 3. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Megveszed, és ha rá van írva, vagy feltűnő tartalmű, akkor megbontják és megállapítanak egy árat. És az után fizeted a vámot, ha tetszik kifizeted, ha nem tetszik akkor annyi a csomagnak.
2010. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem guargumis joghurtot rendeltél... :D
2010. dec. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogja tudni az illető elküldeni anélkül, hogy a küldeményhez számlát csatol. Ez a számla és a szállítási költség számlája lesz a vámolás alapja. A vám kínából 5-8% (nem tudom melyik, szerintem termékenként más), valamint be kell fizetned a 25% ÁFA-t is. Amíg ezeket nem fizeted be, nem kapod meg a cuccot.
2010. dec. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom hogy miket írtok de én a Vaterán többször rendeltem olyan cuccot ami Kínából jött!!!!

Ja és nem fizettem se Áfát se semmilyen adót utána....

megkaptam bontatlanul! a csomagot.

2010. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy tudok neked segíteni. Van egy ismerősöm Kínában (félig énis ázsiai vagyok).Szóval ő tud szerválni egy két műszaki cikket, nagy kijelzős telókat, Table telókat,LCD tvket, DVd lejátszókat, netbookot, notebookot.Ttthon nem forgalmazott minőségi cuccok egyedi megjelenéssel.Többféle szín stb... A szállítási költség néhány ezer, és rendeléstől számított 48-72 óra múlva átveheted az otthonodban. Van árlistám ha érdekel tudok mondani pár dolgot.A cuccok egésze Samsung és LG által gyártott leány márkák amelyeket csak Ázsiában forgalmaznak, 3 éves garancia van rá.Telók közül mindegyik Dual SIM es, a LCD vagy LED tvkben meg van DVD lejátszó és merevlemez is:)
2010. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16:21 vagyis kínai szarok :D
2010. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Inkább kb 20% és arra még 25%...


Így lett nekem a 40 000-es csomagomból 60 000-es...

mert máshogy nem jön ki...azt mondták 2 héten belül megkapom hogy hogy jön ez ki pontosan...


Rászálltak a külföldi csomagokra...

2010. dec. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én DHL-lel rendelek:

- kitöltöm a vámos formanyomtatványt amit adnak

- csatolom a számlainformációmat

Elküldöm nekik.

- most egy nyilatkozatot is kértek a felhasználásról


Nah ez sima postán, ha jól tudom:

-kapsz egy levelet

-a fent említett papírokat átküldöd-fax/emil a vámosoknak


Ők elbírálják. Nekem eddig minden csomagomat átvizsgálták.


Aztán kiegyenlíted a megállapított összeget. Én a DHL-es futárnak szoktam fizetni, de amúgy lehetne valamilyen számlaszámra is fizetni... de variál a jó ég.

2010. dec. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!