Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebayen rendelt termékeket...

Ebayen rendelt termékeket milyen gyakran vámolják?

Figyelt kérdés
mérettől / értéktől / súlytól függ? Párszor már rendeltem de nem fordult még elő.
2010. aug. 19. 10:08
 1/2 anonim válasza:

A futár (EMS, Fedex...) által hozott értékesebb dolgokat az esetek legnagyobb részében megvámolják. Az USA-ból érkezett csomagokra a pontos árat szokták ráírni, az is számít, mert az értékesebb csomagokat néha szintén vámkezelik. A távol-keleti csomagok általában kis értékűként érkeznek, vagy ajándékként, ezeket nem vámolják. A költség nagyobb része nem is a vám, hanem az ÁFA, mivel a vámkezelt árukra azt is ráteszik.

Nem tudom fejből pontosan, de a vámmentes határ huszonezer forint, az ÁFA mentes viszont csak ötezer körül van.

Esetleg a felirat is számít, nekem akadt a vámon ezerpárszáz(!) forintos nyers drágakő, mert a kísérő papíron "rubin" szerepelt, és egy használt objektív a 80-as évekből, csak azért, mert "Nikon". Ekkor egy levél vagy fax elküldése után (eredeti számla, eBayről másolva) vámmentesen megkaptam.

2010. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 19. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!