Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom, hogy feketén...

Honnan tudom, hogy feketén dolgoztam vagy bejelentettek?

Figyelt kérdés
A munkáltató megkérdezése nélkül megtudhatom valahonnan?
2010. nov. 20. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Menj el az Önkormányzatod Okmányirodájába és regisztrálj magadnak egy Ügyfélkapu hozzáférést...


Ezzel az Ügyfélkapu hozzáféréssel megnézheted a biztosításodat anélkül, hogy a munkáltatódat megkérdeznéd.

Ha az Ügyfélkapu oldaladon az Eü-biztosításod "rendezetlen", akkor egyértelmű, hogy a munkáltatód nem jelentett be és nem fizet utánad járulékokat.

2010. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A biztosításom rendben van, mivel tanulok még. Pontosítok itt alkalmi munkákról van szó, csak nemtom h ezt be kell e vallani majd vagy nem. Legtöbbször kp-ban fizettek, egy nagyobb összeg volt amiről kaptam számlát, de a többiről nem.
2010. nov. 20. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem amiről nem kaptál bérnyugtát, az fekete munka volt...


Akkor mégis jobb lenne tisztáznod a munkáltatóddal, melyik munkát kell majd az adóbevallásodban szerepeltetned és melyiket nem?

(Az ő érdeke is, hogy ez tisztázva legyen.)

2010. nov. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, hogy megkapod e a pénzed vagy sem :)
2010. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!