Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik olyan ma Magyarországo...

Létezik olyan ma Magyarországon, hogy egy 380 milliós árbevételű könyvesbolt nyeresége 80+ millió Ft?

Figyelt kérdés
Vagy itt inkább valamiféle „érdekes” könyvelési megoldásról, netán másról van szó?
tegnap 12:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
Az, hogy szerinted nem stimmel, mindegy, ugyanis 300 millió forint feletti nettó árbevétel esetén már könyvvizsgálatra kötelezett (vagy jövőre valószínűleg az lesz) egy cég, és ha a könyvvizsgáló rámondja az áment, akkor az azt jelenti, hogy a jogszabályoknak megfelelően van összeállítva a beszámoló. Egyébként miért állna egy könyvesboltnak érdekében, hogy papíron több profitot mutasson ki? Hogy több társasági adót fizethessen be?
tegnap 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

9, a Librit egyébként elírtam (1,25 milliárd a nyeresége).


Értem, amit írsz, azért is hoztam a két utolsó példát: az egyik egy webshop/nagyker (könyv), a másik szinte ugyanolyan könyvesbolt (csak kétszer akkora alapterülettel).


Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy gyakorlatilag jóval 20% feletti a nyereségük, miközben mindenki másnak jóval kevesebb. Ezért is írtam ki a kérdést.

tegnap 13:09
 13/21 A kérdező kommentje:
11, ismétlem magamat: Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy gyakorlatilag jóval 20% feletti a nyereségük, miközben mindenki másnak jóval kevesebb.
tegnap 13:10
 14/21 anonim ***** válasza:
43%
A választ már leírtam a 10. hozzászólásban, hiába nem vetted figyelembe.
tegnap 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem is magasnak tűnik a nyereség az árbevételhez képest, de technikailag lehetséges, hiszen több az árbevétel, mint a nyereség. Illetve azt ugye nem tudjuk, mennyi tőkéből történik mindez, hiszen ha 10 milliárd forint van a vállalkozásban, ahhoz képest nem sok a 80 millió profit.
tegnap 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egy átlagos új könyvön 30-70% az árrés mértéke, ami a bolté.


Az, hogy ez az árrés mekkora költség mellett mekkora nyereséget eredményez, boltonként eltérő.


Antikvár könyvek sok, akár több ezer százalékos profittal is eladhatóak.


Én is adtam el 40 Ft-ért vett könyvet 30e fölött.


Ismerek olyan könyvesboltost, aki a vaterán minden 1 Ft-ért hirdetett könyvet megvásárol, beteszi a boltjába, s ha csak 200-500 Ft-ért megy is el darabja, akkor 200-500szorozta a pénzét. (Mínusz a költségek.)

tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#11 - jövőre emelik 600 millióra a könyvvizsgálati értékhatárt, szóval a kisebb cégek ki fognak esni a kötelezően vizsgálandó körből.


Kérdező, lehet, hogy a többi bolthoz képest arányaiban magasnak érzed ezt a nyereséget, viszont teljesen elképzelhető az. Plusz nem tudod, hogy hogyan épül fel a cég bevétele, simán lehet, hogy a könyveladáson kívül vannak egyéb tevékenységek is a cégben, amire nem látsz rá és abból még magasabb profitrátával tud kijönni, mint a könyvekből.

tegnap 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom valami specializált cucc, amit agyonterhelnek árban. 400M-ból 80 M nyereség nem olyan sok egy bizniszben.
tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
senkit se érdekel a "szerinted"
tegnap 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Egyetlen évből nehéz (inkább hülyeség) messzemenő következtetéseket levonni. Ha pl előző évben 200 milliós vesztesége volt, mert felvásárolt árukészletet, akkor idén könnyű 80 milliós nyereséget elérni, ha semmi mást nem vett.
tegnap 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!