Létezik olyan ma Magyarországon, hogy egy 380 milliós árbevételű könyvesbolt nyeresége 80+ millió Ft?
9, a Librit egyébként elírtam (1,25 milliárd a nyeresége).
Értem, amit írsz, azért is hoztam a két utolsó példát: az egyik egy webshop/nagyker (könyv), a másik szinte ugyanolyan könyvesbolt (csak kétszer akkora alapterülettel).
Egyszerűen nem megy a fejembe, hogy gyakorlatilag jóval 20% feletti a nyereségük, miközben mindenki másnak jóval kevesebb. Ezért is írtam ki a kérdést.
Egy átlagos új könyvön 30-70% az árrés mértéke, ami a bolté.
Az, hogy ez az árrés mekkora költség mellett mekkora nyereséget eredményez, boltonként eltérő.
Antikvár könyvek sok, akár több ezer százalékos profittal is eladhatóak.
Én is adtam el 40 Ft-ért vett könyvet 30e fölött.
Ismerek olyan könyvesboltost, aki a vaterán minden 1 Ft-ért hirdetett könyvet megvásárol, beteszi a boltjába, s ha csak 200-500 Ft-ért megy is el darabja, akkor 200-500szorozta a pénzét. (Mínusz a költségek.)
#11 - jövőre emelik 600 millióra a könyvvizsgálati értékhatárt, szóval a kisebb cégek ki fognak esni a kötelezően vizsgálandó körből.
Kérdező, lehet, hogy a többi bolthoz képest arányaiban magasnak érzed ezt a nyereséget, viszont teljesen elképzelhető az. Plusz nem tudod, hogy hogyan épül fel a cég bevétele, simán lehet, hogy a könyveladáson kívül vannak egyéb tevékenységek is a cégben, amire nem látsz rá és abból még magasabb profitrátával tud kijönni, mint a könyvekből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!