Ha valaki magas összeget mondjuk 10 milliót átutal a saját gyerekének akkor az neki adómentes?
Megkérdezheti a nap hogy honnan volt a szülőnek vagy elég annyi hogy a korábbi jövedelmei alapján sok év alatt összes spórolhatta?
Ha a szülőnek viszont magasabb adóssága van és meghal akkor ilyenkor azzal mi van merthogy ugye akkor már nem a saját számláján van...?
Örökös miért követelne vissza egy olyan ajándékot, amit az örökhagyó még életében ajándékozott oda bárkinek is?
Maga az ajándékozó hivatkozhat méltatlanságra, ami miatt visszakövetelhetné az ajándékot.
"Az ajándékozónak van tartozása:) Fedezetelvonás zajlik"
Akkor majd a végrehajtó intézkedik, ha bizonyítható a fedezetelvonás. A fedezetelvonás egy peres eljárás, nem a végrehajtó fogja azt lefolytatni. A bíróság fog döntés hozni, ami által az ajándékozási szerződést megsemmisítheti.
Törvény, nem pedig szabály ,örökösödési törvény az egyik válaszoló megmondta bár nem irt paragrafust de gondolom valahogy megkereshető az is ha az érdekel.
Nekem most nincsen érkezésem végig böngészni a jogtárt úgyhogy nem is nagyon értek hozzá
Jó, akkor én meg azt mondom, hogy nincs joga hozzá...
Méltatlanság miatt kizárólag az ajándékozó követelheti vissza az általa nyújtott ajándékot. Ha ő nem tette meg még életében, akkor az ajándék marad. 10 éven túl nincs osztályrabocsátás sem ebből a szempontból.
Szabály –> magatartást, cselekvést, ennek módját előíró rendelkezés.
Rendelkezhetnek róla törvény (legfőbb jogszabály), kormányrendelet (törvény után a legmagasabb szintű jogszabály), vagy egyedi saját belső szabályok útján (pénztárkezelési szabályzat).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!