Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez az 50 forintos visszaváltás...

Ez az 50 forintos visszaváltás adómentes?

Figyelt kérdés
ma 08:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Igen, ha visszaváltod akkor adómentes. Az államnak az a haszna ebből, hogy ahányszor valaki nem váltja vissza az üveget, annyiszor 50 forintot keresnek.
ma 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

#1

Az államnak nincs belőle haszna.

A MOL-nak megy az összes pénz....

ma 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
20%
#2 A MOL állami cég.
ma 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

#3

A MOL Nyrt.

Bárki vehet a részvényeiből. Nekem is van.

Az állam is.


Az állami cégek az állam kizárólagos tulajdonában vannak.

ma 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Molnak a koncessziós szerződésből van haszna. A MoHu koncessziós díjat fizet az államnak.
ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Próbálom követni a válaszokat ami érdekel is de szerintem attól hogy haszna van bárkinek még lehet adóköteles tehát ha nem az akkor az érdekelne hogy jogilag hogy van az hogy miért nem az? Nem vagyok könyvelő csak azt hallottam hogy ami nem adómentes valamiért az alapból adóköteles. Tehát az érdekel hogyha ez adómentes akkor miért az?
ma 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem adóköteles, mert nem jövedelem.


Mint ahogyan az sem jövedelem számodra, ha én ma visszaadom neked azt az 50 Ft-ot, amit tegnap kölcsönadtál nekem.


A betétdíj lényegében egy kölcsön, amit adsz a MOHU részére. Amikor visszaváltod a flakont, akkor lényegében visszakéred (és visszakapod) azt a pénzt, amit kölcsön adtál. Ezért nem jövedelem, s ezért nem adóköteles. (S ezen nem változtat az, hogy egyesek, a gyűjtögetők jövedelmet csinálnak belőle.)

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
59%
Ha az általad kifizetett 50 ft-okat kéred vissza akkor adómentes. De ez esetben megkérdezheti a NAV, hogy milyen adózott jövedelmedből volt pénzed ennyi sörre. Mármint akkor kérdez ilyet ha azt látja hogy nem fedezi. Akkor megkérdezheti, hogy esetleg elfelejtettél valami plusz jövedelmet bevallani? Ez előfordulhat például, ha nem csak a saját szükségleted volt, hanem összeguberáltál annyi sörös dobozt amennyit már nem tudnál tele-ként megvásárolni az adózott jövedelmedből. Ez esetben választhatsz hogy mit mondasz, hogy a nem általad kifizeted sörös dobozt váltottad vissza vagyis nyerességed a keletkezet, vagy pedig feketén szerzett pénzből vettél sört. Én nem tudom melyik a rosszabb válasz. Ha erről van szó, akkor javaslom jövő évben egyéb jövedelemként feltüntetni és a 15% százalék adót befizetni. Vagy céget alapítani rá és akkor mindenféle költséget leírhatsz.
ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 8. válasz tökéletes.
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De ez esetben megkérdezheti a NAV, hogy milyen adózott jövedelmedből volt pénzed ennyi sörre. Mármint akkor kérdez ilyet ha azt látja hogy nem fedezi. "


Nem fog ilyen "hülyeségeket" kérdezni. Akkor már a szociban is megkérdezhette volna, hogy a sörös üvegek visszaváltását miért nem adózta le senki. Már akkor létezett betétdíj -> üvegekre.


Engedjétek már el ezt a túllihegett dolgot. Kezd unalmas lenni...


Vedd tudomásul, hogy függetlenül attól, hogy ki váltja vissza, nem adóköteles és kész.

ma 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!