Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » RePont QR kód megosztása...

RePont QR kód megosztása támogatások miatt?

Figyelt kérdés
Feltörekvő zenész vagyok és van pár követőm, akik szívesen támogatnának a REpont visszaváltási díjakkal. Szerintetek ez jó út? Nem merem megosztani a QR kódomat. Vagy ez legális ajándék, magánszemély részére? Ellenőrzik? Mit gondoltok erről?

aug. 29. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
LooooooL
aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet. Már láttam máshol is.
aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Random állatmentő szervezetek Facebookon hirdetik a REpont QR-kódjukat, hogy aki szeretné, támogathassa őket íly módon. Tök jó, semmi akadálya. Hajrá!
aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Csak aztán be tudják majd olvasni. Nekem ötből három gép nem olvassa be a kódomat.
aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:
59%

"Nem merem megosztani a QR kódomat."

A QR kód csak annyi, mintha a számlaszámodat osztanád meg. De akár nyithatsz egy számlát külön erre a célra.

"Ajándékozási illetéket fizet a megajándékozott, ha ... , ha a szerzésről okiratot állítottak ki, vagy ilyen irat nem készült, de egy megajándékozott 150 000 forintnál nagyobb értéket kap."

A NAV-tól kell megkérdezni, hogy ez mit jelent, ha sok ajándékozó van. Valószínűleg azt, hogy ha az adóévben 150 ezernél kevesebbet gyüjtesz, akkor nincs illeték.

Részletesen:

[link]

aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
3, a random állatmentőknek van alapítványa és elszámolnak vele
aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért van abban valami fanyar humor, hogy egy zenész - akinek a koncertjein halmokban hevernek az eldobált flakonok, régen üvegszilánkok, most repoharak és repohártokenek a hányástócsák és a kilocsolt alkoholos italokkal vegyülve - azt várja a rajongóitól, hogy azok ezeket a betétdíjas flaskákat gyűjtsék össze - amikor jellemzően ezek a helyek SZÁNDÉKOSAN vannak úgy felépítve, hogy se ki se be nem vihetsz nagyobb csomagot és télen még a kabátod miatt is rákényszerítenek a fizetős (és sorbanállós) ruhatárra, ahol csak reménykedsz, hogy nem tűnik el valamid.


Az üvegekre, folyadékokra meg extrém módon allergiásak a biztiőrök.


Szóval zömében ezektől a rajongóktól várnád el, hogy majd szombat, vasárnap délután (amikor egyébként is a legnagyobb sorbanállások vannak és a legtöbb lehalt automata) visszacipelje - mert hétköznap dolgozik és már az nagy szó, ha ÖNMAGÁNAK visszaviszi, azt is hónap végén inkább, mindezt azért, hogy a több ezer Ft-os koncertjegy és a 4-500%-os árréssel megszámított 850 és a csillagos ég között szóródó piákat 20 perc sorbanállás után (és esetleg még 10 perc várakozás, mikor ürítik, mert naponta 10-15x telik meg) végre bedobálhassa úgy, hogy van, amikor nem is olvassa be normálisan SOKADSZORRA SEM a QR kódot.


Én is csak azt tudom mondani, hogy hajrá. Bátraké a szerencse. :)

aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Azért nem feltétlen arénás szintű koncertezésre kell itt gondolni. Falunapon ha kiáll a zenekar 30 ismerős elé, az más szitu :)
szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!