Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy cégnél a dolgozóknak kell hó végén összesítenie a jelenléti íven a havi munkaórákat?

Figyelt kérdés

Ha szabadságra mentél, akkor annyiszor 8 órát kivonni belőle, stb.?

Ahol én dolgozom, ott ez van, holott ez a bérszámfejtés feladata.

Ti találkoztatok már ilyennel, illetve van olyan, aki ilyen helyen dolgozik?


ma 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik.
ma 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És akkor mit csinál a bérszámfejtő? Vagy megkapom az ő fizetésének egy részét?
ma 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Jól sejtem, hogy nem szellemi munkát végzel, ugye? :) Komolyan ennyire megterhelő egy 2 másodperces kivonás?
ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
nem a megterhelhetőség a gond, hanem hogy akkor mit csinal a bérszámfejtő... ha elvégzi az én munkám, én is csinálom az övét. adja össze magának.
ma 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Cseszed meg, én cégvezetőként csinálom ezt, pedig a könyvelőm is tud számolni, csak rohadtul nem az ő dolga ezt megcsinálni
ma 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
cégvezetőként csináljad is. én mint munkavállaló miért csináljam?
ma 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Régi munkahelyemen is mi dolgozók csináltuk. Ezzel megkönnyítettük az Ő munkáját egyrészt, másrészt könnyebben elkerülhettük a félreértéseket ha gond volt a kifizetéseknél, vagy ha épp szabadságot vettünk ki és mégsem annyi maradt bent a bérpapír szerint amennyinek kellett volna akkor az mindenkinek gondot okozott. Így ez volt a legegyszerűbb, mindenki írta szépen és a bérszámfejtő úgy is ellenőrizte hogy tényleg jót írtunk-e be vagy sem, illetve a főnökünk is, mert a beléptető rendszert nem lehetett átvágni és az alapján nekik is megvolt az összesített bent töltött időnk, és a távol lévő idő. Egyedül akkor volt gáz ha nem írtuk be a szabadságot a táblázatba és a rendszer kidobta hogy kevesebb óránk van bent, akkor vagy megkerestek minket hogy aznap szabadságon voltunk-e illetve a főnöknél is kérdezték mert Ő vezette külön vagy igazolatlan távollét miatt nem fizették ki.
ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Justinianus ***** válasza:
46%
Kár hogy nálunk nem így van. Én a szabadságot nem vonnám le. :)
ma 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De ezzel mi a probléma? Ez akár egy egyszerű Excel táblával is megoldható.

Eddig az összes munkahelyemen magunk vezettük ezt, vagy Excel-ben, vagy volt külön weboldal, ahova felvittük minden napra, hogy aznap munka vagy szabi vagy egyéb.

ma 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
A bérszámfejtő feladata nem a munkaórák kiszámolása, hanem abból kiszámolni azt, hogy ez alapján kinek mennyi bér jár a fizetése, beosztása, túlórák, szabadságok, kiküldetés, betegszabi stb. szerint, meg a befizetendő adó és járulékok kiszámolása az adott munkavállaló helyzete és adókedvezményei alapján, valamint a bérpapírok elkészítése.
ma 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!