Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó külföldi...

Egyéni vállalkozó külföldi főállása mellett hogy fizet járulékot?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodállású ev. vagyok, magyar főállás mellett. Hamarosan Ausztriában fogok főállásban dolgozni, de a másodállású vállalkozásom is megtartanám.


Ilyenkor eddig azt olvastam, hogy ugyanúgy nincs kötelező járulék alap, hisz a másik országban biztosított leszek.


A gyakorlatban ez hogy néz ki? Hogy igazolom a NAV felé a külföldi jogviszonyt? A1 nyomtatványt írják több helyen, de azt a NAV megvárja amíg az osztrák hivatal kiküldi és be tudom mutatni?


Az szja bevallás hogy néz ki? A főállásom után Ausztriában, a másodállás Magyarországon, vagy összevonva csak az egyik országban kell beadni?


tegnap 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, kell az A1. Ha külföldön vagy biztosított, akkor itthon 1041-en ki kell jelentkezni, 58-as bevallás nem kell, csak szja előlegeket fizetsz a nav felé, amit az szja bevallásban vallasz majd be.
tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!