Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYED mellett kb mennyi járulék...

GYED mellett kb mennyi járulékot kellene fizetni ha egyéni vállalkozóként tevékenykedne valaki?

Figyelt kérdés

1 éves baba, van 8 órás főállás, de az most szünet éltetve van, tehát passzív állományban vagyok.


Az átalányadós egyéni vállalkozásnál a költsegek , pontosabban a fizetendő járulékom/adó nagyjából hogyan alakul, mennyire éri meg elkezdeni most?


Annyit kiszúrtam hogy GYES alatt többe kell majd jóval.



aug. 14. 22:19
 1/5 A kérdező kommentje:

. A vállalkozás szempontjából a Tbj. 40. § (2) és (4) bekezdése alapján ebben az időszakban még nem vagyunk kötelezettek minimális járulékfizetésre. Tehát ha dolgozunk, csak az átalányban megállapított adóköteles jövedelmünk után kell, hogy megfizessük a járulékot a mentességi határ felett.



- ez mit jelent pontosan, hogy nem kell fizetnem semmit havonta be, vagy nagyon keso van már nekem az összetett jogi mondhatokhoz?:)

aug. 14. 22:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen adózási módot választasz és mennyi jövedelmed lesz.

Ha pl átalányadózó leszel, akkor a havi minimum járulékokat nem kell fizetned, valamint a mentes határig szintén nem kell fizetni a nav felé, csak ha azt meghaladod.

aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 köszi, valszeg átalány lesz, csak nem tiszta pontosan mit kell fizetni így akkor (mennyit), ha átalány is e.v leszek, leginkabb amíg nincs annyi bevételem egy ideig az elején.


Na de találtam már úgy néz ki könyvelőt, akivel tudok majd egyeztetni is.

aug. 17. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:
De mi nem tiszta? Nincs havonta fizetendő minimum, csak a tényleges jövedelem szerint kell fizetned, ahol pedig van ugye a mentes határ, így csak azt meghaladva kel fizetni.
aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4 Akkor már tiszta, csak nem voltam biztos benne, hogy jól értettem.


Köszi a választ egyébként! :)

aug. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!