Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szeptembertől akarok az...

Ha szeptembertől akarok az egyetem mellett ételfutárkodni mellékállású egyéni vállalkozóként, akkor most is bejelenthetem már a vállalkozást vagy majd csak akkor?

Figyelt kérdés

Igazából ennyi a kérdés, nem tudom már jobban kifejteni. Elvileg ügyfélkapun keresztül kell. Kérdés, hogy van-e valami következménye, ha most bejelentem a "Átalányadó mellékállásban (nappali tagozat mellett)" típusú egyéni vállalkozásom, de még nem kezdem meg a tevékenységet.

[link]

Itt találtam infókat általában, de erre vonatkozólag nem.



júl. 26. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A vállalkozást megalapíthatod, de ha jelenleg nincs aktív hallgatói jogviszonyod, akkor beleszaladhatsz abba, hogy főállásúnak minősülsz és fizetned kell a járulékaidat.
júl. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Van már jogviszonyom. Az utolsó évemet kezdem az egyetemen és csúszás miatt viszonylag sok szabadidőm lesz az óráim mellett, ezért gondoltam dolgozni mellette.

júl. 28. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Sztem jobb ha fogadsz egy könyvelőt.


Én nem rég óta Woltozok főállás mellett, engem mikor felvett a Wolt csak akkor kezdtem el bármit csinálni.

Addig nem érdemes, simán eltelhet fél év is, mire fel vesz a Wolt.


Mikor jött az email, hogy köthetünk szerződést, kerestem egy könyvelőt, Ő 1 nap alatt megcsinálta az egyéni vállalkozásomat.


Utána meg megkötöttem az appban a szerződést, kiküldték a felszerelést és utána aktiváltak.


És számolj azzal is, hogy mivel nem munkaviszony, felszerelést az az táskát meg ,,munkaruházatot" biztosít, de azt ki is kell Neked fizetni. Ez 20 ezer ft-ba kerül, a statisztikád -20.000 ft-ról fog indulni. Amíg le nem ,,dolgozod", azaz annyi cím pénz össze nem jön, addig nincs kifizetés.


Jah és kell legyen valamennyi pénznek lennie a számládon, mert a készpénzes vásárlásokat Neked vissza kell utalnod a Woltnak. Ha 50.000 ft van nálad ami a Wolté akkor blokkolnak addig, amig be nem fizeted a pénzüket

aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaah, most nézem ez Foodorás kérdés... :D
aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4. Mindegy, a wolthoz is mennék akár. Csak azt olvastam mindenhol, hogy a Wolt szarabbul fizet és ezért a Foodora érdekel első sorban.
aug. 24. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!