Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha főállású általány adózó...

Ha főállású általány adózó leszek, akkor ha például a hó vége előtt 4 nappal egyéni vállalkozói leszek, akkor is be kell fizetni az összes járulékot az adott hónapra?

Figyelt kérdés

Vagy ez naptól napig van?


Értem ezalatt ha például 27.-én leszek egyéni vállalkozó, akkor is ki kell fizetni a havi járulékokat? Vagy naptól napig számolják ki?


jún. 24. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdésnél és zárásnál napra arányosítva fizeted meg. Szüneteléskor kell az egész hónapra akkor is, ha akár csak egy napot is aktív voltál a hónapban.
jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó. Akkor ezek szerint nem kell 1 teljes hónapot kifizetni 5 nap miatt ugye?
jún. 25. 10:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Vállalkozás indításánál nem kell.
jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2024-es új törvényt láttam miszerint kell sajnos. Akkor most nekem 2x 88.000 Forintot fognak számolni? Mert nem hó elején kezdtem?
júl. 8. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jól értelmezted a törvényt akkor. Alapításnál napra arányosítunk.
júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van valamilyen 2024-es új törvény, de nem tudom a paragrafust sajnos. Valaki tudja esetleg?
júl. 8. 18:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tudom igen, ezért is írtam eddig, amiket írtam. A 2024-es törvénymódosítás nem érinti az újonnan alapított vállalkozás törthavi járulékait.
júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma 20:05


Leírnád nekem kérlek a paragrafust hogy jobban át tudjam olvasni? Előre is köszönöm!

júl. 8. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Mármint milyen paragrafust? A tb törvényt?
júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!