Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás kiadás tételes költség...

Lakás kiadás tételes költség elszámolással, magánszemélyként. Valaki le tudná írni konyhanyelven hogyan kell csinálni? Összeszedtem amit én tudok.

Figyelt kérdés

Amit tudok:


Közjegyző általi szerződés kell


Havonta amikor kifizetnek kell egy számviteli bizonylatot csináljak ami kb egy füzet aláírással h átvettem pénzt stb néhány adattal mint adószám stb


Ha tételes költség elszámolás van az sokkal kedvezőbb mint a 10%os költség átalány


De a tételesnél elvileg egyben kell elkérjem a rezsi és albérlet árát de honnan tudjam előre a rezsit? Ha fix a díj az albérlő nem fog spórolni a rezsivel.


És megőrzöm összes számlát csekket amit befizetek?


És májusban amikor jön szja bevallás vhogy becsatolom azt az 50 dokumentumot csekkek egész evben stb és 2% amortizaciot levonom (nem ajándékba kaptam lakást) és fizetek az így maradó alap után 15%-ot.


Továbbá a közös költség felújítási alap részét és lakás biztosítás részét nem terhelhetem rá a bérlőre.


Valaki ki tudna javítani hol hibázok?


Köszönöm szépen



aug. 26. 18:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A bevételi pénztárbizonylat nyomdailag sorszámozott.


Ha saját átvételi bizonylatot gyártasz, akkor nyilván 1-essel kezdődően folyamatosan sorszámozva te fogod ráírni azt.

Bármilyen sorszámot adhatsz neki.

Például:

1/2024.

2/2024.

3/2024. stb.


Csak folyamatos legyen és visszaellenőrizhető, hiszen a bevételi- és költségnyilvántartásban erre a sorszámra fogsz hivatkozni, amikor felvezeted oda a bevételeket.

A költségekhez szinte csak számlád lesz, azoknak van saját nyomdailag előállított sorszáma. Oda nem kell kitalálnod semmit. :)


Azért is ajánlottam a nyomtatványboltokban kapható bevételi pénztárbizonylatot. Annál nem kell találgatni, és minden fontos adat tud szerepelni rajta. 3 példányos, a zöld példányt adod át a bérlőnek. A NAV is elfogadja bérbeadás esetére, mint számviteli bizonylatot.

aug. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!