Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit küldjek be a Navhoz hogy...

Mit küldjek be a Navhoz hogy elengedjék a tartoz ásom ?

Figyelt kérdés
Irtam nekik,de visszairtak hogy azt a FAM01-es nyomtatvanyt fogadják csak el.TB tartozasrol van szó,de tudom igazolni hogy külföldön dolgoztam. De azon a nyomtatványon csak azt látom a kitöltendő mezökbe hogy részletfizetést kérek.De én a teljes tartozas elengedését akarom tőlük kérni.

aug. 15. 18:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%

Párom rokona 20 éve él Angliában. Ő is kapott levelet, hogy fizessen.

Ő is el tudta intézni. Igaz 20 éve nem is volt még ilyen valszeg, hogy TB-ből kijelentkezés.


Kérdező: hívd fel a NAV-ot. Ott is emberek dolgoznak, hidd el, ha tudnak, szívesen segítenek.


Én SZJA témában telefonáltam mert tartozásom keletkezett egy céghiba miatt. Nagyon kedvesek voltak, elmagyaráztak mindent, segítettk kiszámolni hol történt a hiba, elmondták mit tudok tenni, hogy lehet részletfizetést kérni, sőt még kamatot is kellett fizetnem a tartozásra amit az online űrlapon magadtól nem találtad volna ki, nekem kellett beírnom. Ha nem mondják, akkor lemarad és később megint meg leszek büntetve.


Szóval, telefonálj, ennyi.

aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

#10 - ha tényleg kijelentkeztem volna sikeresen, akkor nem kerestek volna rajtam 5 év tartozást és nem kellett volna 8 napon belül megváltanom a világot, hogy ne kelljen fizetnem. Szövegértés az nulla, ugyebár.


A hiba megtörtént, teljesen mindegy, hogy miattam vagy miattuk. Be akartak hajtani egy tartozást, amire nem volt joguk. Amikor bemutattam minden bizonyítékot, hogy másik országban biztosított voltam, akkor elcsitult az egész.


A kulcs a telefonon való kommunikáció, mert az összes többi túl lassú ebben a szakaszban.

aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
59%

"de tudom igazolni hogy külföldön dolgoztam."


Akkor nem "elengedést" kell kérned, hanem igazolnod kell azt, hogy milyen időszakban állt fenn külföldön biztosításod. Arra az időre ugyanis nem kell járulékot ("TB") fizetni itthon.


Tehát nem fizetési kedvezményi kérelmet kell benyújtanod, hanem a NEAK-hoz kell benyújtanod az alábbi nyomtatvány értelemszerűen kitöltve ->

[link]


Csatolnod kell hozzá a külföldi biztosító igazolását a kinti biztosítási időszakokról. A NEAK intézkedni fog a törlésekről, amiről értesíti majd a NAV-ot is és az alapján rendezni fogják az adószámládon a járulékokat.


Ha végrehajtás már folyik ellened a felhalmozott tartozás miatt a NAV-nál, akkor írásban jelezd nekik, hogy külföldön dolgoztál, az egyeztetési folyamatot elindítottad a NEAK-nál és erre tekintettel kéred a végrehajtási eljárás felfüggesztését, amíg a törlések meg nem történnek.

Nem árt a felfüggesztési kérelemhez csatolni egy olyan iratot, amivel igazolod, hogy valóban egyeztetsz a NEAK-kal. Írásban köteles a NAV reagálni a felfüggesztési kérelmedre.

aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Felmarkolod a papírjaid és bemész a NAV- hoz ez annyira nem nehéz.
aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Felmarkolod a papírjaid és bemész a NAV- hoz ez annyira nem nehéz."


A kérdező sztorija alapján szinte biztos, hogy hiába megy be. Leírtam már az "ügymenetet". ->


Mint írtam, a NEAK-kal van dolga első körben a kérdezőnek. A NEAK írja elő 2020. július 01-je óta a járulékokat, a NAV csak nyilvántartja őket, adott esetben a tartozást behajtja.


Aki külföldre megy dolgozni, annak 15 napon belül a NEAK-hoz be kell jelentenie a külföldön fennálló biztosítását a már említett NEU.70 nyomtatvány kitöltésével és a NEAK-hoz történő benyújtásával. Aki ezt nem teszi meg, könnyen előfordulhat, hogy tartozásról kap értesítést a NAV-tól hiszen a NEAK előírja arra az időre is a járulékokat, amikor külföldön biztosított.


A kérdezőnek nem fogja elengedni a NAV a tartozását, mivel azt csak akkor tehetik meg, ha a tartozás megfizetése a megélhetését súlyosan veszélyeztetné. Nála ilyen nem áll fenn.

Tehát hiába is görcsölné össze a FAM01-es kérelemhez az adatokat, feleslegesen dolgozik vele.


Neki azt kell igazolnia a NEAK felé (akár utólag is!), hogy külfödön van/volt biztosítása. Ha ez megtörténik, akkor az alapján rendezik az adószámláján a járulékokat (törlik). Erről is fog értesítést kapni a NAV-tól attól függetlenül, hogy nem ők törlik a járulékokat, hanem a NEAK.


Ha nem tud beszerezni igazolást a külföldi biztosítótól, akkor a kormányhivatal egészségpénztári osztálya hivatalból beszerzi azokat a külföldi államtól. Ez akár hónapokat is igénybe vehet. De nyilván ezt a folyamatot is a kérdezőnek kell elindítania.

A törlésig viszont joga van a NAV-nak végrehajtást folytatni a hátralékra. Azért is írtam, hogy ezt lehet megakasztani azzal, hogy kérvényezi a NAV-nál az eljárás felfüggesztését arra az időre, amíg a járulék sorsa rendeződik.


Másik varia:

Befizeti a teljes tartozást, majd intézi a vele kapcsolatos fentebb említett törlést. Miután törölték a tartozást, a befizetése túlfizetésként jelentkezik a NAV-os adószámláján, amit 5 éven belül vissza tud igényelni bankszámlára, vagy lakcímre. Az is egy külön tortúra.


Azt viszont tudni kell, hogy amíg nem igazolja a külföldön fennálló biztosítását, folyamatosan fog előíródni a jövőbeni időszakokra is a járulék. Tehát mindenféleképpen valamit muszáj intéznie a kérdezőnek. Saját érdeke...

aug. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!