Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nincsen semmilyen jövedelme...

Ha nincsen semmilyen jövedelmem, akkor valahogy meg lehet oldani hogy elengedjék hogy TB-t kelljen fizenem?

Figyelt kérdés

Sajna munkám nincs. És még nem dolgpztam annyit, hogy bármilyen segélyre jogosult legyek. Így ugye ezt sem igazán tudom fizetni. Van rá mód hogy elengedjék valahogy?


Nem vagyok naplopó, igen. Keresek munkát. És voltam már interjúkon is.


Ezt csak a kötekedők miatt említettem meg.


2021. ápr. 26. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzatnál lehet ezt igényelni, hogy kérvényezed hogy a TB-det fizessék helyetted. Általában iszonyú csóróságra kell hivatkozni, hogy még erre sincs pénzed. Általában megadják.
2021. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A húgom 5 éve nem dolgozik és neki is így van fizetve a TB-je folyamatosan.
2021. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kormányhivatalban lehet kérvényezni, hogy állapítsák meg a rászorultságodat. Ha ezt megállapítják, akkor a kormányhivatal értesíti erről a NEAK-kot, aki a továbbiakban a járulék előírását leállítja. Ezt maximum 1 évre adják meg, ha a rászorultság továbbra is fennáll, akkor évente ismételten kérvényezni kell annak megállapítását.

Mentesítenek a járulék fizetése alól, nem pedig fizetik helyetted. :)


A rászorultság megállapítása nem visszamenőleges hatályú! Ami tartozást előtte felhalmoztál (ha van ilyen), akkor azzal kezdened kell valamit.

2021. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ezt csak a kötekedők miatt említettem meg."

Ha már a kötekedőket említetted, a netet miből fizeted? Arra telik?

2021. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom hogy nem én fizetem? Kedves kötekedő barátom.
2021. ápr. 26. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!