Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet kérvényezni, hogy ne...

Lehet kérvényezni, hogy ne kelljen kifizetni vagy elengedjenek belőle?

Figyelt kérdés
Csináltunk pár éve egy céget, ami sosem működött.Felszámolták és most kaptam egy csekket 180 ezer Ft-os csekket.Épp hogy 18 voltam igazából nem is tudtam mivel jár ez az egész :(
2014. nov. 26. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Tanulópénznek nagyon jó lesz,hogy legközelebb ne add a neved vagy ne írj alá olyat amivel nem vagy tisztában.
2014. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdesem, nem tudhatod milyen helyzetben vagyok!
2014. nov. 26. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt céged, gondolom, könyvelőd is volt. Vele kellene megbeszélni, ő tud neked segíteni. Hogy elengedik-e, az elsősorban attól függ, miből jön össze ez a 180 ezer. Magát a fizetendő járulékot/adót nemigen szokták elengedni, legfeljebb részletfizetést engednek rá, ha viszont ez büntetési tétel, ott már rugalmasabbak, előfordul, hogy kellő indoklásra mérsékelik az összeget.
2014. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt könyvelő, annyi volt megcsináltuk a céget és ott annyiba is maradt az egész.Felszámolták a céget, mert soha nem működött
2014. nov. 26. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
persze, elég 10000ft-ot befizetni belőle :-)
2014. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De okosat írtál :)
2014. nov. 26. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet kérvényezni!

Keress meg a levéllel egy könyvelőt, aki annak alapján (milyen adónemre mekkora összeget követelnek, stb. stb.) majd összeállítja a megfelelő nyomtatványon + szöveges indoklás a kérelmet.

Látni fogja azt is, hogy melyik jogcímen, mekkora összeg elengedése látszik lehetségesnek, és kb. mire számíthatsz.

2014. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el gyűjtögetni nyugodtan,a Nav-ot nem fogja meghatni semmilyen kérvény.Ya és próbáld gyorsan kifizetni,a folyamatos kamatozás miatt csak több lesz.Legközelebb meg gondolt át 3x hogy kivel és mibe vágsz bele.
2014. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!