A hétköznapi értelemben vett könyvelő igazából adótanácsadó?
Mivel a magyar vállalkozók nagy része teljesen pénz- és adóügyi analfabéta sok esetben igen. Tisztában vannak az adott- és jövő évi adóváltozásokkal, s tollba mondják a kisvállalkozóknak, mit változtassanak a konkrét üzletmeneten.
A számviteli része tevékenység függő - de a számlázz.hu és hasonló szolgáltatások nagyrészt kiváltották már a babra munkák javát. Vagy ha olyan tevékenységet folytat valaki, akkor már úgyis évek óta be van kötve a NAV-hoz élőben, szóval ritkán kell számlákat könyvelni.
Számvitellel nem szokott teendője lenni..
Csak a számvitel szabályzat készítése és aktualizálása, önellenőrzés, tárgyi eszközök elszámolása, üzemanyag ár elszámolások, transzferárak, mérleg készítés, eredménybeszámolók , bérszámfejtés, tb ügyintézés és még lehetne sorolni mennyi minden.
Nagyobb cégeknél alkalmazottként végzik ezeket, ők nem bíznak meg könyvelőt.
Amikről, akikről Te kérdezel az a mikro és maximum a kisvállalkozások, ahol van bőven számviteli feladat is.
Amikről az 1-es ír, az meg az egyéni vállalkozók, akiknek nem kötelező könyvelőt fogadniuk sem, ebből adódóan akár Apikkal, akár önmaguknak is elvégezhetik a könyvelést, nyilván ehhez kérhetnek tanácsot, voltaképp nem csak könyvelőtől, hanem bárkitől,- más kérdés a válaszok és jogszerűség minősége - ami meg nem adótanácsadói kategória. Mivel az egy külön szakma és külön PM nyilvántartás is tartozik hozzá, hogy kik az adótanácsadók valójában.
A könyvelő nem adótanácsadó. Az adótanácsadó képzés külön történik, arról külön oklevelet kap, aki elvégzi.
És még feljebb: bizonyos elvárások teljesítése esetén az adótanácsadó adószakértővé lép elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!