Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA ügyben érdemes adótanácsa...

KATA ügyben érdemes adótanácsadóval beszélni? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Most ebbe az irányba vinnének a gondolataim, de régebben sem voltam képben, most meg valami változott is. Már borzalmas KATA-s vállalkozónak lenni?

Kézműves termékeket szeretnék előállítani, ebben ki tudnám élni a kreativitásom, fantáziám, és úgy nézem, amit készítenék, itthon nincs is nagyon piacon. De azért szeretnék a földön maradni. Egy készítőnek, főleg ha egyéni érdeklődési kört érdekel csak a művészete, idő kell, hogy be tudja indítani a vállalkozást. Eleinte érdemes munka mellett? Akkor viszont sok az adózás, úgy tudom. Főleg ha eleinte alig jön megrendelés. Bizonytalan vagyok. Van itt olyan, aki hasonlóval foglalkozik?



2022. szept. 22. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ponthogy munka mellett olcsó az adózás. Adótanácsadó szerintem ilyen kaliberre nem kell, bőven elég lenne egy könyvelővel beszélned.
2022. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, egyes! Az jó, mert bizonytalanra nem hagynám ott az állásom. Nem a legjobb, de fix, és egyelőre ez ér többet.
2022. szept. 22. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Miért pont kata? Általányadózás valószínűleg esetedben sokkal jobb, de az is lehet, hogy sima adószámos magánszemélyként is megy
2022. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!