Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pontosan hogyan tudom kiszámol...

Pontosan hogyan tudom kiszámolni egy termék után a fizetendő vám mértékét?

Figyelt kérdés

Az Egyesült Államokból szeretnék hazajuttatni termékeket. Pontosan hogyan tudom kiszámolni a fizetendő vám mértékét? Sokat olvastam ezzel kapcsolatban, viszont az internetes leírások nem segítettek. A termék vámtarifaszáma adott, viszont a fizetendő vám mértéke továbbra sem tiszta. Találtam egy hatalmas árrést, amit szeretnék kihasználni, egyenlőre magánszemélyként, de mindenképpen hivatalos módon.

Ha csatolom a szükséges vámdokumentumok közé a termék Egyesült Államokbeli számláját, akkor az azon szereplő összeget fogják alapul venni a vámteher megállapításakor?

Azért nem írom le hogy pontosan milyen termékről van szó, mert nem csak egy adott termékkategória van kiszemelve, minden létező áru vámterhét szeretném kiszámolni, mielőtt belevágnék!



júl. 14. 03:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

27% Áfa + 0-12% Vám, ha eléri a vám határt (22 eur)+ kezelési költség. A csomag értékébe bele kell számítani a postaköltséget is.

A posta megpróbálja automatikusan megállapítani, hogy mennyit kell fizetned. Ha nem tudja, akkor be fogja kérni tőled a számlát.

Van lehetőség arra, hogy ajándékra ne fizess, vagy a 27 től eltérő Áfa kulcsot alkalmazzanak, de ezt előre kell jelezni nekik és igen borsos külön eljárási díjja van.

júl. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!