Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges ilyen vám fizetés?

Lehetséges ilyen vám fizetés?

Figyelt kérdés
Privát csomagot adták fel (elvileg) Németországban a számomra, 10 kg körüli háztartási gép, 100 euró értékben. 2-3 nap szállítást mondott az eladó, aminek letelte után jeleztem, hogy nem érkezett meg. Erre mondta, hogy, gond van, mert megfogták a vámon és további 50 eurót kér ennek rendezése céljából. Létezik ilyen?! Létezik, hogy őt keresik ebben a témában és nem a címzettet?! Átverés szaga van.

jún. 20. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fura.

Miért kéne Németországból Magyarországra vámot fizetni...? Eu-n belül nincs vám.

jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
scam
jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én is így tudom :)
jún. 20. 11:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy átverés. Ints bucsut annak a 100 eurónak.
jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu. Se vám nincs és a címzettet értesítik ilyen esetben nem a feladot.
jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért biztosra mentem, 100 eurót nem utaltam el, csak a meg jóváhagyásra váró tranzakció igazolást fotóztam be neki. Es mondtam hogy a pénz majd érkezik 4-5 nap valuta utalás esetén ugy is. :D
jún. 20. 13:31
 7/10 anonim válasza:

Hát akkor a kérdés is értelmetlen, hogy várhatsz egy ki nem fizetett csomagot :D

Amúgy te is jól látod, hogy ez átverés, hiszen EU-n belül szabadforgalom van.

jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azért biztosra mentem, 100 eurót nem utaltam el, csak a meg jóváhagyásra váró tranzakció igazolást fotóztam be neki. Es mondtam hogy a pénz majd érkezik 4-5 nap valuta utalás esetén ugy is. :D"

Ki is a scammer akkor?

jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Először kiment a pénz , de egy idegen névről visszautalták. Írtam neki, hogy visszajött a pénz 🤔🤷 miért nem adta fel a csomagot, erre jött hogy ez egy családi számla és az anyósa nem tudta mi az és visszaküldte... De utalják még egyszer,mondtam hogy előbb adja fel a csomagot, küldje el a bizonylatot és utalok. Küldött valami cetlit, mondta hogy kapok majd egy emailes visszaigazolást, de addig utaljak, ekkor már óvatosabb voltam. Gondoltam, ha hosszú az átfutása, addig a csomagot is megkapom és ha valóban megérkezik, akkor utalok ténylegesen. Ekkor már kb 3 hete ment az üzenet váltás.... Mikor rákérdeztem, hogy mi van már, akkor jött a vámos sztori, itt már kezdtem örülni, hogy, tényleg nem utaltam. Tudtam, hogy eu-n belül nincs vámköltség,de egy kicsit mégis elbizonytalanodtam. Azért írtam ki a kérdést.
jún. 20. 20:47
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és emailt a mai napig nem kaptam persze
jún. 20. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!