Honnan állapítható meg hogy egy vállalkozás FIFO vagy átlagár módszert alkalmaz?
Igazából mindkettő. Mivel a vállalkozás ezen döntését (is) rögzíteni kell a számviteli szabályzatokban.
Amúgy mire gondolsz fifo alatt? Mármint konkrétan milyen vagyonelemnél?
Hogyhogy mire gondolok FIFO alatt?
Magára a FIFO módszerre
A két kérdést egyben olvasd. Melyik vagyonelemnél érdekel, hogy fifozik vagy átlagárazik (btw nem csak ebből a kettőből lehet választani).
Nyilván a vállalkozás dönti el. Ezért kell rögzíteni a szabályzatban. Ha előre el lenne döntve, akkor nem kéne szabályoznia. Azt sem szabályozza a cég, hogy 9% legyen a tao, megteszi ezt helyette a törvény.
Vannak olyan területek, amiket egy adott számviteli keretrendszer nem szabályoz, és a gazdálkodó entitásokra hagyja a döntést.
Például az IFRS nem engedi a LIFO-t, de a többi elszámolási módból lehet választani. A US GAAP alatt a LIFO is megengedett (az olajlobbi nyomására). Az elérhető lehetőségek közül választott verziót a vállalat a számviteli politikájában rögzíti, és utána ahhoz tartja magát. A számviteli politikát utána nem módosítgathatja kedvére ahogy épp jobban jön ki - anélkül, hogy újramegállapítaná a múltban könyvelt számokat is az új verziónak megfelelően.
Amúgy mire gondolsz fifo alatt? Mármint konkrétan milyen vagyonelemnél?
Azért ez durva kérdés...
Tehát akkor nem a szv-i politikából állapítható meg hanem ők maguk válasszák ki és ezt követően a választott döntést rögzítik a szv-i politikába?
A számviteli politika szabályozza, mit, hogyan. Eldöntik, leírják, majd alkalmazzák. A számviteli politikát a cég alkotja, nem más.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!