Mennyi fizetést fogok kapni?20/F
Valaki tudna segíteni hogy milyen fizetésre számíthatok?
Mivel felmondtam, illetve az időarányosan nem járt szabadságok levonásra kerülnek, plusz hó közben mondtam fel, így nem tudom pontosan hogy mennyi fizetést fogok kapni.(Az a baj hogy amúgy nettó 250ket kaptam, de a bejelentés szerintem csak a garantált bérminimum, de vegyük úgy hogy nettó 250)
25 év alatti SZJA mentességet élvezek.
A munkaviszonyom 2023.08.07 napjával megszűnik.
Kivehető szabadságok egy évben: 20
Hátralévő szabadságok:8
Tehát 12 szabit vettem ki, időarányosan többet.
Tehát mennyi fizetésre számíthatok így hogy +1 hetet dolgozok Augusztusban, és levonják a szabadságot?
Köszönöm előre is.
Csak a lényeget nem írtad meg: mikortól dolgozol a jelenlegi munkahelyeden? Ha 20 nap éves szabadság volt tervezve, akkor vélhetően 2023. január 1-én már itt dolgoztál, 25 éves életkorig ennyi az éves szabadság.
Ha január 1-étől augusztus 7-ig vagy alkalmazásban, és az évi szabadság 20 nap, akkor időarányosan 219/365*20=12 nap szabadság jár. Nem léped túl az időarányost.
Ha havibéres vagy, akkor augusztusra naparányosan, a béred 7/31-szerese jár. SZJA mentes nettó 250 ezer/hó esetén nettó 7/31*250000=56451.6129≈56450 Ft.
Rosszul írtam elnézést!
6 hátralévő szabadság van már csak!
Egyébként nagyon szépen köszönöm kettes, hasonló válaszra számítottam!
Így esetleg túllépem egyébként az időarányt?
Teljesen egyetértek a 4-es válaszolóval!
Az MT-ből kivették azt a passzust, hogy a túlvett szabadságot a munkáltató visszafizettetheti. Mivel a munkáltató rendelkezik a szabadság jelentős része felett, ezért az ő sara, ha többet engedélyez kivenni, mint amennyi időarányosan járna. Akkor így járt.
Nekem volt ilyen ügyem: Nem tudtak munkát biztosítani a dolgozóknak, és nem állásidőre küldték őket, hanem szabadságra. Március végéig kivetették tulajdonképpen az összes szabadságot velük. Mivel utána sem volt munka, ezért többen leszámoltak. Nem is volt kérdés, hogy nem vonják vissza, mert az egyik dolgozó beperelte a céget (másjellegű munkaügyi vita miatt) és már a per alatt egyértelművé vált, hogy azt nem követelheti jogosan vissza a munkáltató, ha csak nem a teljes szabadság felett a dolgozó rendelkezhetett. De erről külön írásbeli megállapodás kellett volna a két fél között. Mivel ilyen nem volt, ezért a cég bukta a dolgozóknak kifizetett szabadságos napokat.
Nem álltak bele több munkaügyi perbe, mert tisztában voltak vele, hogy elbuknák.
És esetleg ez nem lehet külön benne a szerződésembe?
Nem néztem még át
Amúgy azért sem akarok vele ezzel vitázni, mert nálunk szombatonként is nyitva van a bolt.
Akkor ügye papír szerint nem dolgozok, vagyis akkor feketén van melo azt hiszem, mert nem dolgozhatnánk ennyi órát egy héten, vagyis nekem ezt mondtak
Félek hogy ha felhozznám neki ezt, akkor annyit csinálna hogy nem adná meg a szombati pénzeket
Azzal meg már tényleg nem tudok mit csinálni
6: Hétvégére mindenképp kell pótlékot kapj, legalább azt bulizd ki, hogy feketén is megkapd! Túlórára is jár (8 órán túl) és éjszakára is jár.
Ez az Mt-ben benne van és minden szerződés az Mt. hatálya alá tartozik.
Tehát téged véd a törvény, de olvasd el benne azt is, hány órát dolgozhatsz.
A "pihenőidő" fejezetben.
Itt mindenképp te jössz ki jól, ha nem hagyod annyiban, ha kibabrál veled.
Munkaügyi bíróságon egyelőre még lehet nyerni.;)
"vagyis akkor feketén van melo azt hiszem,"
Azzal nem nagyon tudsz mit kezdeni, ha a szürkefoglalkoztatásod utáni béred nem adja oda, vagy csak részben adja oda tekintettel arra, hogy több szabadságod vettél/adtak ki időarányosan neked, mint ami járt volna.
Hova mész panaszkodni? Nyilván sehova...
"És esetleg ez nem lehet külön benne a szerződésembe?"
Az esetek 99,9 %-ában külön ilyen megállapodás nincs a munkaszerződésben.
Az MT-nek mindkét fél érdekét védenie kell. Mivel a munkáltató rendelkezik a szabadság jelentős része felett, ezért alapból nem vonhatja le a túlvett szabadságot a cég, ha a dolgozó leszámol. De nem is tiltja, hogy ettől eltérően megállapodjon a két fél (még a munkaviszony kezdetén!). Persze korrektnek kell lenni. Tehát cserébe mondjuk a dolgozó rendelkezhet a teljes szabadsága felett.
Ilyenbe például egy multi biztosan nem fog belemenni, hiszen ott tervezett leállások vannak. Maximum a nagyvezéreknél tudom elképzelni 1-2 helyen, hogy szabad kezet kapnak ilyen szempontból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!