Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azért rúgnak ki a munkahelyemr...

Azért rúgnak ki a munkahelyemről mert adatokat kértem a NAVtól a foglalkoztatásomra vonatkozóan? De miért?

Figyelt kérdés

Nincs ügyfélkapum. Hogy miért nincs most mellékes.


Bementem a NAV ügyfélszolgálati irodába és írásban leadtam hogy adatokat kérek a foglalkoztatásomra vonatkozóan. Évek óta vagyok egy cégnél, a kezdetektől a mai napig mindent kérek: bejelentett bér, heti munkaidő, bejelentés kezdeti napja, volt-e szünet, foglalkoztatás FEOR kódja stb. Röviden: mindent.


Azt mondták 30 nap. Oké.

3 hétre rá jött egy postai levél a NAVtól, benne minden amit kértem, maradéktalanul.

Majd ahogy megjött a levél rá 1 hétre behívott a főnök, ott volt benn a helyettese is, felmondanak, indok megszűnő munkakör, a felmondási idő alatt fel vagyok mentve a munkavégzés alól, most de még ma pakoljak össze mindent és távozzak!

A légkör határozottan ellenséges volt.


Én vagyok paranoid mert a NAV- os ügyet és a kirúgást összekapcsolom?


Vélemények?


2022. nov. 27. 10:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Igen, Te vagy paranoid. A cég sehonnan nem tudhatja, hogy adatokat igényeltél a NAV-tól magadról. Kizárólag tőled informálódhat róla, ha elmondod nekik. Biztosan nem emiatt rúgtak ki. Az tuti."


Aha világos. 5 éve vagyok a cégnél soha semmi baj nem volt velem, de pont 4 hétre rá ahogy betettem a lábam a navhoz és igényt adtam be, pont azután rúgnak ki...amely 4 hétből a 3 az adatszolg ideje volt maga.


de semmi összefüggés. hát világos.

2022. nov. 27. 18:09
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

Mit nem értesz? Nem lehet összefüggés. A NAV nem értesítgeti a munkáltatódat, hogy kíváncsi voltál valamilyen adatodra. Ez egyszerűen csak egy totális véletlen.


Világos?

2022. nov. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Gdpr.


Nem adnak ki 3.felnek adatokat. Nem adhatnak ki.

2022. nov. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"Mit nem értesz? Nem lehet összefüggés"


És ahhoz mit szólsz ha a főnök megmondta rólam egy elejtett megjegyzésben idézem szó szerint (kollegától tudom) "ez a szemét ránk uszította a navot"


Na? erre valami?

2022. nov. 28. 08:20
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
Mi értelme volt ezt csak most írni? Miért nem lehetett már a kérdésben megírni? Túráztatod itt a válaszolókat, akik vélhetően kamu kérdésre válaszolnak. Igazi pöcs vagy.
2022. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hagyjatok, troll a csavo.
2022. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
Kerdezo te sikhulye vagy? Minek irtal ki kerdest ha tudod a valaszt?
2022. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mert troll. Pont ebből lehet felismerni. Hogy kiir egy kerdest, a valaszokat elutasitja es saját maganak valaszolgat.
2022. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

""ez a szemét ránk uszította a navot""


Ki van zárva. Amit Te írsz, nem létezik. Ha valaki ezt biztosan tudja, az én vagyok...

2022. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!