Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megoldás lehet ez a "szürke"...

Megoldás lehet ez a "szürke" foglalkoztatásomra? Vagy elbuknám a pénzt?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm a fizetésem több mint felét névtelen borítékban adja oda átvételi elismervény és bérpapír nélkül.

Ebből a pénzből nem fizet sem járulékokat, sem mást.

A többlet munkaidőmet a bejelentett munkaszerződésben lévőn felül videós bejelentkezésekkel naponta dokumentálom a munkahelyemen.



Megoldás lehetne az, hogy ezt a sunyi módon borítékba kifizetett munkabér összeget én a munkáltatóm céges számlájára magánszemélyként befizetem, majd ráállítok egy ügyvédet, vagy követeléskezelőt hogy jogos munkabér követelésként hajtsa be?


A videók birtokában igazolni tudom a teljes munkaidőmet akár a bíróságon is.


Működhetne ez?


Vagy csak adnék a kakinak egy fülest, és a kretén munkáltatóm újra odaadná egy névtelen borítékban, aztán meg kirúgna...


Egyéb ötlet, hogy milyen módon legalizálhatnám a munkabérem szürke részét?



2022. nov. 16. 23:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Indoklás:


Azért mert évek óta nem emel bért, és nekem nem mindegy, hogy a nyugdíjjárulékba évi 160 ezret fizet be vagy 580 ezret.

2022. nov. 16. 23:31
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Édes f@szom.... Te tényleg ennyire hülye vagy? Ezzel semmit nem érnél el, ha meg feljelented téged is megbüntetnek spicli :)


Ha nem tetszik lehet menni máshová, ennyi.

2022. nov. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Te bolond vagy ember?

Én menjek azért máshová, és forgassam fel az egész életemet, mert valakinek kedve támadt lenyúlni a munkabérem és a nyugdíjam egy részét?


Mégis mitől lennék én spicli?

Mert azt kérem ami jár, amiért a munkahelyemen vagyok?

Nem inkább a munkáltatóm a tolvaj?


Te csak úgy odébbmész ha belédrúgnak?

Mert ha igen akkor meghívnálak egy bármire aztán bamm, mehetsz arébb!

2022. nov. 17. 06:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak keresném a megoldást a dologra, ami nem az, hogy odébbmegyek egy munkahelyről ahol már ötödik éve vagyok!

Ha elküldenek egyébént sem marad más választásom, de éppen ez a vicc, hogy a munkáltatóm, és a megbízói sem rúgnak ki, nem küldenek el, sőt tegnap még a dolgozók közül is néhányan voltak akik közölték, hogy sajnálnák, ha lelépnék, az egyik még egy doboz csokit is vett...

2022. nov. 17. 06:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Öt éve megállapodtatok valamiben.

Akkor megfelelt?

Átbacott egy fillérrel is?


Ülj le vele és beszéljétek meg hogy neked ez így nem megfelelő mert kevés nyugdíjat fogsz kapni (nem lesz nyugdíj 20 és múlva).

Ha bejelent teljes bérre akkor biztos hogy kevesebbet fogsz te is kézhez kapni.

Én hasonló szituban (nálunk sok az adómentesen adható) azt javasoltam hogy nyisson egy bankszámlát és havonta tegyen rá 50-ezret. Ez az övé, bármikor likvid, örökölhető. Ellenben a nyugdíj nem öröklődik és a mai tendenciákat figyelembevéve nem is lesz, vagy csak nagyon kis mértékű.

2022. nov. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én menjek azért máshová, és forgassam fel az egész életemet, mert valakinek kedve támadt lenyúlni a munkabérem és a nyugdíjam egy részét?"


Kedve támadt persze, eddig jó volt mi? :D


Megnyugtatlak, téged vagy kirugnak egy ilyen húzás után vagy kirugnak :) Ezek a lehetőséged, válassz.

2022. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Átbacott egy fillérrel is?"


Persze! Nincs fizetett szabadság kifizetve, csak papíron kiadja ( a szabadságigénylőt sem tudná bemutatni), és munkaszüneti napra járó pótlékok sincsenek fizetve már kezdetek óta.

Nem fog ez így sem kirúgni, max ha válallhatatlan botrányt rendezek, de lehet még akkor se :D

Csak majd a borítékba nem lesz pénz, abból nyúl majd le, legjobb az ingyenmunkás!


Ezért nagy érvágás a teljes munkabér átutalás után, hogy mostantól már csak a garantált bérminimumot utalja és papirozza a többi csak borítékba, vagy úgy se.


Mellesleg foylamatosan próbaidőn vagyok, mert három havonta cseréli az alvállalkozót akinek a munkaszerződésével munkáltat, a munkaszerződésbe benne van, hogy a megbízó partnerei is gyakorolhatják az utasítási jogkört, csak a bérkifizetés módjával megy szembe a munkáltatói gyakorlat, mivel abban egy alkalom van beleírva, egy összegben. Csak a valóságot nem tudom hogy lehetne bizonyítani, amikor munkaidőmön kívül szinte "behajítják" a fizetést az irodánkba messziről.


Még követelni se tudom, mert 168 óra vn csk a szerződésbe, és normális munkáltató által leigazolt jelenléti ív sincs, max videóra vehetem maga hogy itt dolgozom, aztán majd röhögnek rajtama bíróságon, hogy minek tettem ha a szerződésem nem követeli meg?


Én elmentem a munkába félpénzért...

kb...

2022. nov. 18. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!