Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azért rúgnak ki a munkahelyemr...

Azért rúgnak ki a munkahelyemről mert adatokat kértem a NAVtól a foglalkoztatásomra vonatkozóan? De miért?

Figyelt kérdés

Nincs ügyfélkapum. Hogy miért nincs most mellékes.


Bementem a NAV ügyfélszolgálati irodába és írásban leadtam hogy adatokat kérek a foglalkoztatásomra vonatkozóan. Évek óta vagyok egy cégnél, a kezdetektől a mai napig mindent kérek: bejelentett bér, heti munkaidő, bejelentés kezdeti napja, volt-e szünet, foglalkoztatás FEOR kódja stb. Röviden: mindent.


Azt mondták 30 nap. Oké.

3 hétre rá jött egy postai levél a NAVtól, benne minden amit kértem, maradéktalanul.

Majd ahogy megjött a levél rá 1 hétre behívott a főnök, ott volt benn a helyettese is, felmondanak, indok megszűnő munkakör, a felmondási idő alatt fel vagyok mentve a munkavégzés alól, most de még ma pakoljak össze mindent és távozzak!

A légkör határozottan ellenséges volt.


Én vagyok paranoid mert a NAV- os ügyet és a kirúgást összekapcsolom?


Vélemények?


2022. nov. 27. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Lehet miattad kaptak egy ellenorzest. Berpapr stbt elvileg havonta kellett volna kapj
2022. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"'Berpapr stbt elvileg havonta kellett volna kapj"


nem mondtam hogy nem kaptam.... de ugye ez semmit se jelent ismerek olyat aki 9 hónapot dolgozott egy kupleráj cégnál havi bérlapot kapott és 9 hónap után derült ki hogy soha 1 napra se volt bejelentve.


és volt bérlap volt szerződés volt minden!

2022. nov. 27. 11:32
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Alapítványi iskola, lapozzunk.
2022. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
A NAV-tól kapott adatokkal minden rendben volt?
2022. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"A NAV-tól kapott adatokkal minden rendben volt?"


Igen, de az hogy a cég fizette -e utánam a járulékokat az ugyebár nem volt nem is lehetett benne, mert az meg a cég és a BAV közös dolga, nem adható ki.


És lehet, akkor borult ki a bili a NAVnál amikor az adatigénylésem világított rá hogy nem fizet a cég járulékot.


előbb utóbb úgyis kibukott volna de így előbb bukott ki és nem utóbb.

2022. nov. 27. 14:24
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

"Igen, de az hogy a cég fizette -e utánam a járulékokat az ugyebár nem volt nem is lehetett benne, mert az meg a cég és a BAV közös dolga, nem adható ki."

Hát ezt nem értem, hiszen pont erre voltál kiváncsi, nem?

Ez amúgy a bérpapíron nem volt rajta?

Az Ügyfélkapu is mutatja ezt az infót, nem?

2022. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Akkor milyen adatokat kaptál a NAV-tól?.... Mi derült ki belőle?
2022. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Hát ezt nem értem, hiszen pont erre voltál kiváncsi, nem?"


abszolúta nem erre voltam kíváncsi nem is érdekel ez közöm sincs hozzá. hol élsz te? A cég készfizető kezesként felel a járulékokért de nem felém-- az állam felé. nekem ehhez semmi közöm, ha nem fizetette majd az állam felé (NAV) elszámol. de kamatostól.

2022. nov. 27. 14:36
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

""A NAV-tól kapott adatokkal minden rendben volt?"

Igen,"

"És lehet, akkor borult ki a bili a NAVnál amikor az adatigénylésem világított rá hogy nem fizet a cég járulékot."


Tehát a NAVnak rendesen jelentette a cég, hogy mikor mennyit számfejtett neked (bért, SzJAt, járulékot)


A NAVnál nem a te adatigénylésed fog rávilágítani, hogy a cég esetleg nem fizeti be a számfejtett és bevallott járulékok összegét (aminél a befizetés nincs is emberekre nevesítve)


Minden hónap 12-ig a cég beküldi a bevallást, amiben szerepelnek az egyénenkénti adatok és az általa fizetendő SzJA, TB, Szocho (összesítve az egyéni adatokat)

Ezt felkönyvelik a cég adószámlájára, mint kötelezettséget.

Ha ezt nem fizeti be, az adószámlája tartozást mutat és rövid időn belül elkezdi szexuálni a NAV. (sec perc alatt inkasszót tesznek a bankszámlájára, ha ez nem vezet eredményre, akkor végrahajtást indítanak)


Másrészt: A NAV nem tájékoztatja a céget arról, ha egy dolgozója kikéri a saját adatait a foglalkoztatására vonatkozóan. Még akkor sem, ha a dolgozó feljelenti a céget (nem adja ki a feljelentő adatait)


Tehát a munkáltatód nem tudhatja, hogy te esetlegesen mit kavartál a NAVnál.


Más miatt rúgtak ki.

2022. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

"Én vagyok paranoid mert a NAV- os ügyet és a kirúgást összekapcsolom?"


Igen, Te vagy paranoid. A cég sehonnan nem tudhatja, hogy adatokat igényeltél a NAV-tól magadról. Kizárólag tőled informálódhat róla, ha elmondod nekik. Biztosan nem emiatt rúgtak ki. Az tuti.

2022. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!